skip to Main Content

MILÀ I GÈNOVA, del 19 al 24 de gener

L’estiu del 2013, amb motiu del Bicentenari de Verdi, el Festival de Salzburg va programar una nova producció estel·lar de Don Carlo. Aquella va ser considerada per la crítica i el públic una de les òperes més aclamades de l’any i de ben segur que alguns dels socis que hi pogueren assistir encara la recorden. Afortunadament, La Scala de Milà torna a programar aquesta magnífica producció que en aquesta ocasió protagonitzarà Francesco Meli, tenor molt present en el circuit internacional, acompanyat de la soprano Krassimira Stoyanova, a qui hem pogut veure al Liceu en nombroses ocasions, i la mezzosoprano Ekaterina Semenchuk. Per completar l’estada a La Scala, assistirem a un concert dirigit pel mestre Zubin Mehta amb peces de Haydn, Schubert i Webern interpretades per l’Orquestra Filharmònica de La Scala.
El viatge, però, començarà a Gènova on visitarem, per primera vegada, el Teatro Carlo Felice, una de les seus líriques més emblemàtiques d’Itàlia. Assistirem a la representació de l’última òpera del mestre de Busseto, Falstaff, protagonitzat per Carlos Álvarez que es troba en un moment òptim de la seva carrera.

Programa del viatge

Divendres 20 de gener a les 20.30 – Teatro Carlo Felice de Gènova
Falstaff, de G. Verdi
Direcció musical: Andrea Battistoni
Direcció escènica: Luca Ronconi
Intèrprets: Carlos Álvarez, Rocio Ignacio, Alessandro Luongo, Pietro Adaini, Leonore Bonilla, entre d’altres

Diumenge 22 de gener a les 18.00 – La Scala de Milà
Don Carlo, de G. Verdi
Direcció musical: Myung-Whun Chung
Direcció escènica: Peter Stein
Intèrprets: Francesco Meli, Krassimira Stoyanova, Ekaterina Semenchuk, Simone Piazzola, Ferruccio Furlanetto, Orlin Anastassov

Dilluns 23 de gener a les 20.00 – La Scala de Milà
Concert
Direcció musical: Zubin Mehta
Programa: Sis peces per a orquestra, op.6 d’Anton Weber; Simfonia n. 96 en Re major, “El Miracle” de Joseph Haydn; Simfonia n.9 en Do major, “La Gran” de Franz Schubert

Preu del viatge

En habitació doble: 2.140€
En habitació individual: 2.640€
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades a les òperes i al concert, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotels
Hotel Meliá Gènova****
Hotel Star Rosa****

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies