skip to Main Content

Oslo i Copenhague, de l’1 al 7 d’octubre

El proper mes d’octubre, els Amics del Liceu us proposem un viatge a Escandinàvia per gaudir de dues de les seves capitals: Oslo i Copenhague que, a part del seu interès turístic, ens permetran conèixer dos teatres d’òpera d’alt interès arquitectònic. Durant el viatge podrem gaudir d’un repertori operístic molt variat que inclourà títols dels segles XVIII, XIX i XX. Començarem a Oslo amb La traviata, el tercer títol de la coneguda com «Trilogia poupular» de G. Verdi, protagonitzada per Yaritza Véliz i Davide Giusti, sota la batuta d’Anja Bihlmaier, en una producció signada per Rodula Gaitanou. Tot seguit, a l’Òpera de Copenhague, podrem veure La clemenza di Tito de W. A. Mozart, composta en l’any de la mort del geni de Salzburg, amb Egaras Montvidas i Sine Bundgaards amb direcció musical de Marie Jacquot i escènica de Julia Jones. Acabarem el viatge amb un títol de Benjamin Britten, l’inquietant The Turn of the Screw, basada en la novel·la de Henry James, protagonitzada per Fredrik Bjellsäter i Clara Cecilie Thomsen, dirigida musicalment per Robert Houssart i una producció d’Anthony Almeida.

El viatge inclourà també diverses visites culturals, començant per les visites panoràmiques a les dues ciutats el dia d’arribada de la mà d’un guia local. Per la seva banda, a Oslo coneixerem el nou Museu Munch, que va obrir les seves portes l’octubre de 2021 i que ha acabat de definir el nou skyline del front marítim de la ciutat juntament amb l’edifici de l’òpera. Es tracta d’un edifici imponent que compta amb 13 pisos i que acull la col·lecció més extensa d’obres d’aquest artista: pintures, gravats, dibuixos, fotografies, cartes o objectes personals que formen un fons de 26.700 obres (entre les quals trobem diverses versions del memorable Crit) creant així un dels museus més extensos dedicats a la figura d’un sol artista: Edvard Munch (1863-1944). un dels màxims exponents de l’expressionisme. Completarem la nostra estada a la ciutat amb un passeig en vaixell pel fiord d’Oslo, que s’estén des de la mar d’Irlanda fins a la capital de Noruega i que destaca no només per la bellesa del seu paisatge, sinó també per la seva importància històrica, especialment durant l’època dels vikings.

Un cop arribem a la ciutat de Copenhague, visitarem el Castell de Rosenborg una obra mestra de l’arquitectura renaixentista danesa. Construït entre el 1606 i el 1633, inicialment va ser utilitzat com a residència d’estiueig per a Christian IV de Dinamarca. Amb el temps, es va convertir en un palau reial . A l’actualitat, s’utilitza com a museu i es poden veure les Joies de la Corona Danesa entre altres tresors. Completarem la nostra ruta per la ciutat amb un passeig comentat en vaixell pels canals del centre de la ciutat, on es troba el nostre hotel i aprofitarem també per visitar el Louisiana Museum of Modern Art, un espai que combina art de la segona meitat del segle XX fins a l’actualitat, arquitectura i paisatge natural, i que compta amb una col·lecció de més de 4.000 peces on destaquen artistes com Alberto Giacometti, Andy Warhol, Yayoi Kusama, Alexander Calder, Ives Klein, Louise Bourgeois i molt més. També visitarem la ciutat de Malmö travessant el famós pont d’Øresund, el més llarg d’Europa, que ens portarà fins a SuèciaUn cop allà, farem una visita comentada on veurem la plaça Major, Stortoget, l’església de Sant Pere o el conegut gratacels Turning torso de Santiago Calatrava.

Diumenge 1 d’octubre
10.35h – Sortida del vol amb destinació Oslo
14.00h – Hora prevista d’arribada a l’aeroport d’Oslo
14.45h – Visita panoràmica a la ciutat
17.45h – Arribada a l’hotel

Dilluns 2 d’octubre
Matí – Passeig en vaixell pel fiord d’Oslo
Tarda lliure

Dimarts 3 d’octubre
Matí lliure
15.30h – Visita comentada al Museu Munch (durada aproximada 60min)
19.00h – La traviata a l’Òpera d’Oslo

Dimecres 4 d’octubre
12.30h – Sortida del vol amb destinació Copenhague
13.40h – Hora prevista d’arribada a l’aeroport de Copenhague
14.30h – Visita panoràmica a la ciutat
17.30h – Arribada a l’hotel

Dijous 5 d’octubre
10.00h – Visita al Castell de Rosenborg
12.00h – Passeig en vaixell pels canals de Copenhague
Resta del dia lliure
20.00h – La clemenza di Tito a l’Òpera de Copenhague

Divendres 6 d’octubre
10.30h – Visita comentada al Museu de Louisiana (trasllat en autocar)
13.00h – Tornada a l’hotel
Resta del dia lliure
20.00h – The Turn of the Screw a l’Òpera de Copenhague

Dissabte 7 d’octubre
Durant el dia: visita comentada a la ciutat de Malmö amb dinar de grup inclòs (trasllat en autocar)
19.50h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
22.55h – Hora prevista d’arribada a l’Aeroport del Prat

Hotels
Thon Hotel Opera 4*
Dronning Eufemias gate 4
0191 Oslo, Noruega
Pàgina web

Hotel 71 Nyhavn 4*
Nyhavn 71
1051 Copenhague, Dinamarca
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 2.900€/persona
En habitació individual: 3.700€

El preu inclou:
– bitllet d’avió amb maleta facturada
– trasllats aeroport-hotel-aeroport
– allotjament, esmorzar i taxes turístiques
– entrades de primera categoria a les tres òperes
– visita panoràmica a Oslo
– visita guiada al Museu Munch
– visita guiada al fiord d’Oslo
– visita panoràmica a Copenhague
– visita guiada al Castell Rosenborg
– passeig comentat en vaixell pels canals de Copenhague
– visita guiada al Museu de Louisiana
– visita comentada a Malmö
– dinar de grup a Malmö
– trasllats en autocar durant les visites panoràmiques i la resta de visites mencionades
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies