skip to Main Content

Wiesbaden i Frankfurt, de l’1 al 5 de novembre

El proper mes de novembre, els Amics us proposem un viatge a les ciutats de Frankfurt i Wiesbaden per gaudir de tres títols variats i excepcionals: Lady Macbeth de Mtsensk de Xostakóvitx, un dels compositors russos més destacats del període soviètic que, després d’estrenar aquesta obra, fou censurat per part del partit comunista, la qual cosa va impedir que aquesta òpera es pogués representar durant gairebé 30 anys. Es tracta d’una producció estrenada el 2020 que ha tingut una gran repercussió i que s’ha pogut veure a teatres com l’òpera de Zurich, l’òpera Nacional del Rhin de Strasbourg o la Bayerische Staatsoper de Munic, entre d’altres, Lohengrin, un dels títols més estimats del repertori wagnerià que continua inspirant les noves generacions i que ens sorprendrà amb aquesta nova producció. Finalment, veurem Don Carlo a l’òpera de Frankfurt en una producció a càrrec de David McVicar i dirigida per Thomas Guggeis.

A més, completarem el nostre viatge amb dues visites guiades a les ciutats de Frankfurt i Wiesbaden, la capital de l’estat de Hesse i famosa per les aigües termals. Wiesbaden, situada a la vora del Rhin, va patir el pas de la Segona Guerra Mundial i va quedar destruïda en un 60%. La ciutat va perdre més del 50% dels seus edificis i unes 1.700 vides entre 1940 i 1945. Avui dia, Wiesbaden és considerada com una elegant i sofisticada ciutat balneari, amb 26 banys termals coneguts des de l’època dels romans. També té un atractiu centre històric, molts parcs i construccions senyorials i acollidores per on val la pena passejar. Durant el nostre viatge també farem una sortida d’un dia a la ciutat de Colònia, situada també sobre el riu Rhin, una ciutat cosmopolita i que destaca especialment per les seves galeries d’art i museus, coronada per la seva magnífica catedral, l’església gòtica més gran del nord d’Europa catalogada com a Patrimoni Mundial de la Humanitat des del 1996 i descrita per la UNESCO com una “feina excepcional del geni creatiu humà”. A més, aquesta joia gòtica conté nombroses relíquies entre les quals trobem, segons explica la llegenda, les restes dels Reis Mags.

Dimecres 1 de novembre
10.00h – Sortida del vol amb destinació Frankfurt
12.10h – Hora prevista d’arribada a l’aeroport de Frankfurt
Trasllat amb autocar a l’hotel
19.30h – Lady Macbeth de Mtsensk a l’Òpera de Wiesbaden

Dijous 2 de novembre
Matí – Excursió d’un dia a la ciutat de Colònia (inclou guia local i dinar de grup)

Divendres 3 de novembre
Matí – Visita comentada per Wiesbaden
18h – Lohengrin a l’Òpera de Wiesbaden

Dissabte 4 de novembre
Matí – Trasllat i visita panoràmica a la ciutat de Frankfurt
18h – Don Carlo a l’Òpera de Frankfurt

Diumenge 5 de novembre
Matí lliure per Frankfurt
17.40h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
19.45h – Hora prevista d’arribada a l’Aeroport del Prat

Hotels*
Hotel Mercure Wiesbaden City 4*
Bahnhofstrasse, 10 bis 12
65185 Wiesbaden
Pàgina web
Hotel Meridien Frankfurt 4*
Wiesenhuettenplatz 38
60329 Frankfurt

*Els hotels seran reconfirmats properament

Preu del viatge
En habitació doble: 2.200€/persona
En habitació individual: 2.500€

El preu inclou:
– bitllet d’avió amb maleta facturada
– trasllats aeroport-hotel-aeroport
– allotjament, esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior a les tres òperes
– visita panoràmica a Wiesbaden
– visita panoràmica a Frankfurt
– excursió a Colònia amb visita guiada
– dinar de grup a Colònia
– trasllats en autocar durant les visites panoràmiques i la resta de visites mencionades
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies