skip to Main Content

Schubertíada de Vilabertran, del 24 al 27 d’agost

Un any més, torna la Schubertíada de Vilabertran, un festival que arriba a la seva 31a edició i que té com a objectiu la divulgació de l’obra del compositor Franz Schubert, així com també d’altres autors afins per actitud i època, mitjançant el talent de les noves generacions. Enguany, aquest festival ens ofereix un programa variat de concerts, que es representarà durant aquest estiu a la canònica de Vilabertran, a més d’altres escenaris.

Els Amics del Liceu us proposem anar-hi en grup en una sortida de tres dies que ens permetrà gaudir de tres concerts extraordinaris: el primer, protagonitzat pel baríton Andrè Schuen, acompanyat al piano per Daniel Heide, que interpretaran obres de Schumann. El segon es tracta d’un homenatge a Alicia Larrocha (1923 – 2009) i estarà protagonitzat pel pianista Javier Perianes, amb un repertori que inclou obres de Falla, Debussy, Albéniz i Granados. El tercer estarà protagonitzat pel baríton Matthias Goerne, acompanyat al piano per Alexander Schmalcz, amb un programa d’obres de Wolf, Reger, Pfitzner, Brahms i Beethoven.

Completarem la nostra sortida amb dues activitats culturals: d’una banda, una visita comentada al Castell Gala Dalí de Púbol, una fortificació gòtica-renaixentista que té l’origen al segle XI i que, juntament amb la Casa Salvador Dalí de Portlligat i el Teatre-Museu Dalí de Figueres, forma el triangle dalinià empordanès; d’altra banda, una visita a Peratallada, un dels poblets més emblemàtics i pintorescos de la zona. A més, completarem les nostres sortides amb dos dinars de grup en restaurants propers a la zona.

Dijous 24 d’agost
16.00h – Trobada en un punt a determinar
18.00h – Arribada a l’Hotel Pirineos de Figueres (estona lliure per instal·lar-se a les habitacions)
19.00h – Sortida cap a La Schubertíada
19.30h – Benvinguda a La Schubertíada
20.30h – Concert d’Andrè Schuen i Daniel Heide Canònica de Santa Maria de Vilabertran
22.00h – Tornada cap a l’hotel en autocar

Divendres 25 d’agost
10.30h – Trobada a la recepció de l’hotel i sortida en autocar
11.30h – Visita comentada al Castell Gala Dalí de Púbol
13.00h – Dinar en el restaurant La Plaça de Madremanya (consulteu el menú aquí)
19.00h – Sortida cap a La Schubertíada
20.30h – Concert homenatge a Alicia Larrocha (1923 – 2009)
22.00h – Tornada cap a l’hotel en autocar

Dissabte 26 d’agost
10.30h – Trobada a la recepció de l’hotel i sortida en autocar
11.30h – Visita comentada al Peratallada
13.00h – Dinar al restaurant El Pati de Peratallada (consulteu el menú aquí)
19.00h – Sortida cap a La Schubertíada
20.30h – Recital de Matthias Goerne
22.00h – Tornada cap a l’hotel en autocar

Diumenge 27 d’agost
10.30h – Sortida cap a Barcelona
12.30h – Arribada a Barcelona. Mateix punt de sortida

Hotel:
Hotel Pirineos***
Avinguda de Salvador Dalí i Domènech, 68
17600 Figueres, Girona
972 50 03 12
Pàgina web

Preu de la sortida:
En habitació doble: 920€/persona
En habitació individual: 1.100€

(inclou: allotjament i esmorzar, trasllats en autocar, entrades als tres concerts en primera categoria, visites guiades al Castell Gala Dalí i a Peratallada, dos dinars de grup, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  PER QUÈ NO ET POTS PERDRE LA NOSTRA SORTIDA A LA SCHUBERTÍADA?

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies