skip to Main Content

Projecció a l’entorn de Norma

En ocasió de les properes funcions de Norma al Gran Teatre del Liceu, el Grup Verdi d’Amics del Liceu ha organitzat una sessió durant la qual es projectaran diversos fragments d’aquesta obra de Bellini, provinents de diferents produccions, per aprofundir en la importància de la direcció d’escena, la direcció musical i la interpretació vocal.
L’audiovisual inclourà fragments de l’emblemàtica producció del Festival d’Orange del 1974 interpretada per Montserrat Caballé, així com de produccions de la Canadian Opera, el Teatro Comunale de Bologna i del Festival de Baden-Baden, entre d’altres.
Dimecres 4 de febrer a les 19.30h a la sala del Cor del Gran Teatre del Liceu, entrada per la Rambla, 51-59.
Entrada lliure.

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies