skip to Main Content

Ruta a peu: “El modernisme burgès de Domènech i Montaner”

Dimecres 25 de maig a les 11h (places exhaurides)
Dijous 26 de maig a les 11h (places exhaurides)
Punt de trobada: davant de la Casa Lamadrid (c/ Girona 113 Com arribar-hi?)
Preu Amics: 10€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia. Mascareta voluntària i distància de seguretat recomanada durant tota la visita

Durant el mes de maig us proposem una nova activitat: es tracta d’una ruta modernista per l’eixample, centrada en la figura de l’arquitecte Domènech i Montaner. Farem un recorregut per les diferents obres burgeses que l’arquitecte va aixecar a l’Eixample Dret de Barcelona. Descobrirem la història i els detalls d’edificis singulars com la Casa Lamadrid, l’antiga Farmàcia Duran i España, el Palau Montaner, la Casa Thomas, l’Editorial Montaner i Simon i la Casa Lleó Morera. Durant el recorregut podrem accedir a l’interior de la Casa Thomas, a la Farmàcia Duran i España i a l’Editorial Montaner i Simon per poder veure in situ el model constructiu que Domènech plantejà per aquestes obres. La ruta acabarà davant la Casa Lleó Morera del Passeig de Gràcia.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies