skip to Main Content

Salzburg, del 18 al 22 d’agost

Aquest estiu els Amics del Liceu us proposem un viatge per gaudir d’un altre dels festivals més prestigiosos a Europa, el Festival de Salzburg, durant el qual podrem gaudir d’un repertori operístic molt eclèctic. Començarem per Don Giovanni, de W. A. Mozart, en una nova producció signada pel gran Romeo Castellucci –de qui vam poder veure la nova producció de La valquíria en el nostre viatge a Brussel·les–, i protagonitzada per Davide Luciano i Nadezhda Pavlova, sota la batuta d’un dels mestres més reconeguts mundialment, Teodor Currentzis. Continuarem amb una de les òperes més destacades del repertori rus, El jugador, de S. Prokofiev, basada en l’obra homònima de Dostoievski. Les veus aniran encapçalades per la gran soprano Asmik Grigorian –que va debutar al Liceu amb Demon la temporada 2017-2018– i el tenor Peixin Chen, acompanyades per la veu experimentada de Violeta Urmana, en una producció del mític i històric Peter Sellars i amb l’Orquestra Filharmònica de Viena dirigida per Timur Zangiev. Tancarem el viatge amb una nova producció de Les contes d’Hoffmann, de J. Offenbach, a càrrec de Mariame Clément, que presenta aquesta òpera francesa de la mà del tenor Benjamin Bernheim –a qui vam poder escoltar fa dues temporades al Liceu interpretant el duc de Màntua a Rigoletto– i la soprano Kathryn Lewek –la darrera Reina de la Nit que hem vist al Liceu–, dirigits per una altra de les batutes més destacades del panorama musical actual, Mark Minkowski, al capdavant de la Filharmònica de Viena.

A més, completarem el nostre viatge amb dues sortides culturals: la primera es tracta d’una ruta a peu pel centre de Salzburg, conegut com el “Altstadt” o la “Ciutat Vella”, que ofereix una rica experiència cultural i arquitectònica. Un punt destacat és la Fortalesa de Hohensalzburg, una imponent estructura medieval que ofereix vistes panoràmiques de la ciutat i els Alps. El palau de Mirabell, amb els seus elegants jardins barrocs, és un altre lloc imperdible, especialment per als amants de la música clàssica, ja que és on Wolfgang Amadeus Mozart va actuar de petit. Els carrers empedrats del centre estan plens d’encant, amb edificis històrics, petites botigues i cafès acollidors. D’altra banda, també visitarem el Palau de Hellbrunn, una joia arquitectònica i cultural situada als afores de Salzburg i construït al segle XVII pel príncep-arquebisbe Markus Sittikus. Aquest palau barroc és famós pel seu encant i pel seu enginyós joc d’aigua. El seu jardí, meticulosament dissenyat, amaga diverses fonts i escultures que sorprenen els visitants amb jocs d’aigua inesperats. A més de la seva arquitectura espectacular, el palau ofereix un entorn tranquil i pintoresc per passejar i gaudir de la natura.

Diumenge 18 d’agost
12.50h – Sortida del vol amb destinació Frankfurt
15.00h – Arribada a l’aeroport de Frankfurt i enllaç amb el següent vol
16.55h – Sortida del vol amb destinació Salzburg
17.50h – Arribada a l’aeroport de Sazlburg i trasllat a l’hotel amb autocar

Dilluns 19 d’agost
Matí – visita guiada a peu pel centre de Salzburg
18.30h – Don Giovanni al Grosses Festspielhaus

Dimarts 20 d’agost
Matí – visita guiada al Palau Hellbrunn
19.00h – El jugador al Felsenreitschule

Dimecres 21 d’agost
Matí lliure
18.30h – Les contes d’Hoffmann al Grosses Festspielhaus

Dijous 22 d’agost
10.40h – Sortida del vol amb destinació Frankfurt
11.45h – Arribada a l’aeroport de Frankfurt i enllaç amb el següent vol
13.10h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
15.20h – Arribada a l’aeroport del Prat.

Hotel
Hotel Sheraton Grand Salzburg *****
Auerspergstraße 4,
5020 Salzburg,
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 4.350€/persona
En habitació individual: 4.990€

El preu inclou:
– bitllet d’avió amb maleta facturada
– trasllats aeroport-hotel-aeroport
– allotjament, esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior a les tres òperes
– visita guiada a peu per Salzburg
– trasllat i visita guiada al Palau Hellbrunn
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies