skip to Main Content

SANT PETERSBURG, de l’11 al 18 d’abril

La propera primavera Amics del Liceu emprèn un viatge de gran envergadura a Sant Petersburg amb un ampli programa musical que permet conèixer les seus líriques i musicals més emblemàtiques de la ciutat i, alhora, gaudir d’obres cabdals del repertori rus.
Iniciarem el programa amb dues òperes de referència a les sales del teatre Mariinski, La llegenda de la ciutat invisible de Kitege, dirigida pel director titular del teatre i mundialment reconegut, Valery Gergiev, en la magnífica producció signada per Dmitri Tcherniakov que tants èxits de públic i crítica va recollir la temporada passada al Liceu; i Eugene Oneguin, interpretat per Alexei Markov –amb una dilatada trajectòria internacional en aquest rol– i  els membres de la companyia estable del teatre. Seguirem amb la visita al Teatre Mykhailovsky, una de les seus d’òpera més antigues de Rússia, en el qual veurem Un ballo in maschera de factura molt elegant firmada pel director d’escena lituà Andrejs Zagars. Aquells que ho desitgin també podran veure la companyia de ballet del teatre interpretant El Trencanous.  Tancarà el programa un concert a la Filharmònica de Sant Petersburg on l’Orquestra Simfònica interpretarà L’Apprenti sorcier de Paul Dukas sota la batuta de la jove promesa Dimitris Botinis.
Paral·lelament al programa musical, visitarem llocs emblemàtics de la ciutat i de l’entorn com les tres catedrals, el Museu de l’Hermitage, el Palau de Pere I a Petergof o el Palau de Catalina, entre d’altres.

Programa del viatge

Dimarts 12 d’abril a les 18.00h – Sala Mariinski II
La llegenda de la ciutat invisible de Kitege, de N. Rimski-Korsakov
Direcció musical: Valery Gergiev
Direcció escènica: Dmitri Tcherniakov
Intèrprets: Gennady Bezzubenkov, Viktor Lutsyuk, Olga Sergeyeva, Andrei Popov, Nikolai Putilin

Dimecres 13 d’abril a les 19.00h – Sala Mariinski
Eugene Onegin, de P. I. Txaikovski
Direcció musical: NN
Direcció escènica: Yuri Temirkanov
Intèrprets: Alexei Markov, Vicktoria Yasterbova, Sergei Semishkur, Yekaterina Sergeyeva, Ilya Bannik

Dijous 14 d’abril a les 19.00h – Teatre Mikhailovsky (opcional)
El trencanous, de P. I. Txaikovski
Coreografia: Nacho Duato
Direcció escènica: Pavel Bubelnikov
Escenografia: Jérôme Kaplan

Divendres 15 d’abril a les 19.00h – Teatre Mikhailovsky
Un ballo in maschera, de G. Verdi
Direcció musical: Mikhail Tatarnikov
Direcció escènica: Andrejs Zagars
Intèrpets: NN

Diumenge 17 d’abril a les 15.00h – Seu Filharmònica de Sant Petersburg
L’Aprenti sorcier, de P. Dukas
Direcció musical: Dimitris Botinis
Orquestra Simfònica de Sant Petersburg
Programa: L’Aprenti sorcier de P. Dukas, obres de Alexander Tcherepnin i d’Igor Stravinski

Preu del viatge

En habitació doble: 2.480€
En habitació individual: 2.980€
(inclou: bitllets d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats en autocar aeroport-hotel-aeroport i trasllats als espectacles, entrades a les òperes i al concert, visites a l’Hermitage, al Palau de Pere I i al Palau de Catalina, assegurança de viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Astoria*****

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies