skip to Main Content

Festival de Santander, del 6 al 9 d’agost

Ens fa molta il·lusió reprendre els nostres tradicionals viatges que tant d’èxit tenen entre els assistents amb aquesta sortida al prestigiós Festival Internacional de Santander, que malgrat la crisi sanitària que estem vivint ha pogut mantenir la seva edició, naturalment, prenent totes les mesures de seguretat pertinents. Començarem la nostra programació musical amb un dels al·licients més bonics que té aquest festival, el cicle de concerts anomenats “Marcos históricos”: podrem escoltar la formació barroca La Ritirata al Santuario de la Bien Aparecida interpretant peces del compositor italià Antonio Caldara. Continuarem amb el concert inaugural al Palacio de Festivales amb l’Orquesta Sinfónica del Principado de Asturias dirigida per Javier Martín que interpretaran la Simfonia núm. 7 de Beethoven i les Variacions sobre un tema rococó de Txaikovski. Clourem el nostre programa musical de forma estel·lar amb un recital de la mezzo Joyce DiDonato, acompanyada al piano per Carrie-Ann Matheson, que interpretaran obres de Haydn, Mozart, Granados, Bellini i Rossini.
Com és habitual, el programa musical anirà acompanyat de visites culturals de molt d’interès que acabaran d’arrodonir aquesta sortida que ha tingut tan bona acollida entre els socis en les dues darreres edicions.

Dijous 6 d’agost
08.00h – Sortida del vol amb destinació  Santander
09.20h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Santander i trasllat en autocar a l’hotel.
Passeig comentat a la ciutat i temps lliure
18.30h – Trasllat al Santuari de la Bien Aparecida
20.15h – Concert La Ritirata
Sopar concertat a La Aparecida i trasllat a l’hotel

Divendres 7 d’agost
10.00h – Sortida de mig dia a Santoña. Passeig en vaixell i visita a la fàbrica d’anxoves.
14.00h – Dinar en grup en un restaurant de la zona
16.00h – Retorn a l’hotel
19.45h – Trasllat al Palacio de Festivales
20.30h – Concert inaugural del Festival Internacional de Santander
Retorn a l’hotel i sopar lliure

Dissabte 8 d’agost
10.00h – Sortida de mig dia a Comillas. Visita a la Vil·la modernista i el Capricho de Gaudí
14.00h – Dinar en grup en un restaurant de la zona
16.00h – Retorn a l’hotel
19.45h – Trasllat al Palacio de Festivales
20.30h – Recital Joyce Didonato
Retorn a l’hotel i sopar lliure

Diumenge 9 d’agost
Matí lliure
11.30h –  Recollida a l’hotel i trasllat a l’aeroport
12.45h – Hora de sortida prevista del vol amb destí Barcelona
14.00h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel

HOTEL BAHÍA ****
Cádiz,22
39002 Santander

Preu del viatge
En habitació doble: 1.350€
En habitació individual: 1.650€
(inclou: vols d’anada i tornada amb maleta facturada, allotjament i esmorzar, trasllats, entrades als espectacles en primera categoria, excursions i visites mencionades -autocar, guia local, entrades als monuments i dinars i sopar especificats-, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Condicions per aquest viatge:
  · El cost està calculat per un mínim de 10 persones (places limitades). Per un nombre inferior de participants el preu pot variar.
  · Per considerar en ferm la reserva cal efectuar una paga i senyal (consulteu amb l’Associació les modalitats de pagament)
  · Les anul·lacions s’hauran de fer per escrit. En cas que l’assegurança no cobreixi la totalitat de l’anul·lació, les despeses aniran a càrrec del soci.
  · Viatge organitzat amb col·laboració amb l’agència Alternative Ways
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies