skip to Main Content

Vine a Ceret a veure l’exposició de Jaume Plensa amb els Amics!

Dimarts 10 de maig  de 8.00h a 20.30h (places exhaurides)
Dijous 12 de maig  de 8.00h a 20.30h (últimes places disponibles)
Ceret (sortida en autocar)
Punt de trobada: Passeig Lluís Companys 5 (Com arribar-hi?)

Preu Amics:  80€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.

Amb motiu de l’exposició de l’escultor Jaume Plensa al Museu d’Art Modern de Ceret, el proper mes de maig els Amics us proposem una sortida d’un dia en autocar per veure aquesta exposició amb una visita comentada. La mostra està protagonitzada pels característics rostres espectaculars de l’artista barceloní i el títol Cada rostre és un lloc fa referència a un poema escrit per l’escultor, en el qual defineix l’escultura com el gran lloc on trobar-se, un retrat de l’ànima a través del qual ens comuniquem amb els altres sense necessitat de paraules. L’exposició es completa amb una vintena de dibuixos de gran format que Plensa ha barrejat amb les escultures. Totes les obres han estat creades entre 2019 i 2021 i es presenten amb motiu de la reobertura del museu després de les obres d’ampliació, que l’han mantingut tancat durant mesos.

Completarem la nostra sortida amb una visita comentada pel centre de Ceret, una població que destaca per la seva vinculació amb l’art i els artistes i que moltes vegades ha estat anomenada “la meca del cubisme”, ja que ha estat un lloc d’inspiració per genis com Picasso, Georges Braque, Juan Gris, Marc Chagall, o Manolo Hugué, que van passar algunes temporades treballant en aquesta ciutat. Ceret representa, doncs, una espontània manifestació artística basada en l’amistat, que alimentà un sector essencial de l’art nou europeu del segle XX.

Dimarts 10 de maig
07.50h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Passeig Lluís Companys 5 (Com arribar-hi?)
08.00h – sortida de Barcelona amb direcció Ceret (fent una parada tècnica a mig camí)
11.30h – visita guiada pel centre de Ceret
13.30h – Dinar de grup al restaurant Al Català (menú a escollir)*
16.00h –  Visita comentada a l’exposició de Jaume Plensa al Museu d’Art Modern de Ceret
17.30h – Sortida cap a Barcelona
20.30h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

*Cal escollir el menú en el moment de formalitzar la inscripció (menú)

*El preu està calculat per un mínim de 25 persones. Si no s’arriba a aquest número, l’Associació es reserva el dret a cancel·lar l’activitat.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies