skip to Main Content

Vine a Girona amb els Amics

NOVA DATA: Dimarts 19 de març a les 8.30h
Dimecres 20 de març a les 8.30h (places exhaurides)

Girona (sortida d’un dia en autocar)
Punt de Trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)

Preu Amics:  80€
Preu acompanyants no socis: 85€

*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
**Menú de grup a escollir aquí

El proper mes de març, els Amics del Liceu us proposem una sortida d’un dia per visitar el centre històric de Girona. Durant la nostra visita, coneixerem a fons el conjunt Episcopal format per: la Catedral, la Basílica de Sant Feliu i el Museu d’Art de la ciutat.

Començarem el nostre recorregut a la Basílica de Sant Feliu, l’antiga catedral de Girona fins al segle X, actualment considerada un dels edificis més representatius de l’art gòtic català. Conserva en el seu interior obres d’art remarcables, com un conjunt de vuit sarcòfags paleocristians i l’escultura del Crist jacent (s. XIV). Continuarem la nostra visita comentada a l’emblemàtica Catedral de la ciutat, construïda entre els segles XI i XVIII, i que conté la nau gòtica més ampla del món (22,80 m). Hi destaquen el claustre romànic i la façana barroca, amb l’espectacular escalinata d’accés. A més, al  Museu-Tresor s’exposen objectes de gran valor, com el Beatus de Girona (s. X) o el cèlebre Tapís de la Creació (s. XI), excepcional en l’art medieval d’Occident. Finalment, durant el nostre itinerari també visitarem el Museu d’Art de Girona, ubicat a l’antic Palau Episcopal (s. XII-XVIII) i que aplega avui dia una de les col·leccions més importants d’art català dels segles X a XXI. Hi destaca el conjunt de retaules procedents d’esglésies i monestirs de la diòcesi gironina, com el de Sant Pere de Púbol (s. XV) o l’antic retaule de Sant Feliu de Girona, una obra extraordinària del Renaixement català (s. XVI). Les visites culturals aniran a càrrec de Magda Gassó, excap del Servei de Museus i Protecció de Béns Mobles de la Generalitat de Catalunya.

Completarem la nostra sortida amb un dinar de grup al restaurant La Miranda, ubicat al centre històric de la ciutat. (Menú de grup a escollir aquí).

HORARI:
08.20h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)
08.30h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (Avinguda Diagonal 355)
10.30h – Visita comentada a la Basílica de Sant Feliu
12.0
0h – Visita comentada a la Catedral de Girona
14.00h – Dinar de grup al restaurant “La Miranda” (menú amb segon i postres a escollir aquí)*
16.00h – Visita comentada al Museu d’Art de Girona
19.30h – Hora d’arribada aproximada a Barcelona (Avinguda Diagonal 355)**

*Cal escollir segon i postres en el moment de realitzar la inscripció, consulteu el menú de grup aquí
**Us recordem que l’autocar no realitzarà parades fora del punt especificat

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies