skip to Main Content

Vine a la nostra sortida d’un dia a Cotlliure!

Dijous 6 de juny 8.00h (últimes places disponibles)
Cotlliure (sortida d’un dia en autocar)
Punt de Trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)

Preu Amics:  100€
Preu acompanyants no socis: 105€

*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.

El proper mes de juny, els Amics del Liceu us proposem una sortida d’un dia en autocar per visitar Cotlliure, un encantador poble costaner situat a la regió francesa dels Pirineus Orientals. Conegut per la seva pintoresca ubicació i el seu paisatge idíl·lic, Cotlliure ha captivat els visitants durant segles amb el seu encant mediterrani. Les cases de colors pastel i els edificis històrics creen una atmosfera única i acollidora, un lloc ideal per passejar i gaudir de les vistes al mar. A més, és impossible visitar Cotlliure sense conèixer a Matisse, Signac, Derain, Picasso… amb el seu cel clar, els seus colors vius, el seu patrimoni històric i els seus pintorescs mercats, aquest petit port català ha seduït els artistes més notables. Potser és per aquest motiu que és en aquesta localitat on neix el fauvisme durant la primera meitat del s. XX.

Durant el matí, realitzarem una visita comentada a peu pel centre de la vil·la, on ens aproximarem a la seva història a través dels seus carrerons empedrats. Creuarem el pont i anirem cap a la platja de Voramar i l’església de Nostra Senyora dels Àngels. Des d’allà anirem fins a la capella de Sant Vicenç, amb una excel·lent perspectiva del poble, de la platja d’Argelers i del golf de Lleó.  Continuarem la visita amb el cementiri vell, on aprofitarem per repassar com van ser els últims dies de Machado -i de l’exili republicà en general- a Cotlliure i rodalies. Després del dinar de grup, completarem la nostra jornada amb una visita comentada al Castell Reial de Cotlliure, un espai de gran importància estratègica que ha estat molt disputat al llarg dels segles ja que, durant la seva dilatada història, ha format part dels dominis dels comtes de Rosselló, dels reis d’Aragó, de Mallorca o dels Habsburg a partir del regnat de Carles V fins que, amb el tractat dels Pirineus, el Castell va passar a formar part del domini francès. Les visites seran en català i aniran a càrrec d’un guia oficial especialitzat en la zona.

HORARI:
07.55h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)
08.00h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (Avinguda Diagonal 355)
11.00h – Visita comentada pel centre de Cotlliure

13.30h – Dinar de grup al restaurant “El Jardí de Cotlliure” (menú amb primer, segon i postres a escollir aquí)*
15.30h – Visita comentada al Castell de Cotlliure
20.00h – Hora d’arribada aproximada a Barcelona (Avinguda Diagonal 355)**

*Cal escollir segon i postres en el moment de realitzar la inscripció, consulteu el menú de grup aquí
**Us recordem que l’autocar no realitzarà parades fora del punt especificat

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies