skip to Main Content

Vine a visitar el backstage del Gran Teatre del Liceu!

Dissabte 26 de setembre a les 9.15h 
Divendres 16 de octubre a les 9.15h
Gran Teatre del Liceu
Preu Amics: 10€
*Activitat exclusiva per a socis amb reserva prèvia, pagament per avançat
*MESURES COVID: grup limitat de 10 persones, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita. 


Com sabeu, el Gran Teatre del Liceu és un dels teatres d’òpera més importants del món. Fundat al 1847 és viu testimoni de la vida social, artística, política i econòmica de la ciutat Barcelona al llarg del temps. Amb la Sala en forma de ferradura més gran d’Europa i la segona més gran del món, el Liceu és un espai de creació artística d’obligada visita.

És per aquest motiu que el proper mes de març us proposem visitar el nostre estimat teatre d’una manera diferent, coneixent espais als quals no podem accedir durant les representacions: l’escenari, camerinos, sales d’assaig, sastreria, sales de caracterització, vestuaris i altres espais tècnics.

A més, la visita serà realitzada per un dels voluntaris d’Amics del Liceu, que des de fa gairebé 15 anys enriqueixen amb gran il·lusió les visites guiades atesa la vinculació afectiva i intel·lectual dels nostres socis amb el Liceu i el món de l’òpera, tot esdevenint principals ambaixadors del nostre Teatre.

Us informem que aquesta visita no està permesa per menors de 14 anys i no és recomanable per a persones amb dificultats de mobilitat. Us recomanem portar calçat còmode.

 

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies