skip to Main Content

Vine a veure l’exposició “Homenatge a Picasso” amb els Amics

Dijous 22 de setembre a les 11h
Espai Volart (Com arribar-hi?)
Preu: 5€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta recomanada durant tota la visita 

El proper mes de setembre, els Amics us proposem visitar l’exposició Homenatge a Picasso de la mà de la seva comissària: Nadia Hernández, que presenta una extraordinària col·lecció de 400 tapets –adquirits recentment per la Fundació Vila Casas– intervinguts per més de 270 autors nacionals i internacionals, com ara Rafael Alberti, Joan Brossa, Alexander Calder, Pau Casals, Equip Crònica, Sonia Delaunay, Juan Genovés, Hans Hartung, Wilfredo Lam, Joan Miró, Pablo Neruda i Antoni Tàpies, entre d’altres.

Aquests tapets dedicats a Picasso van ser creats arran de la iniciativa del galerista Santiago Palet per mostrar la indignació del món de l’art davant de l’ultratge a l’artista, després de l’atemptat que va destruir la galeria Taller Picasso i dels atacs a llibreries que celebraven als aparadors el 90è aniversari del pintor el 1971.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies