skip to Main Content

Vine a visitar el Círculo Ecuestre amb els Amics!

Dilluns 4 d’octubre a les 11h i a les 17h (places exhaurides)
*Círculo Ecuestre (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 12€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Aquest octubre, els Amics del Liceu  us proposem una visita comentada que ens permetrà conèixer un espai privat de gran valor artístic a la nostra ciutat: el Círculo Ecuestre.

Durant la nostra visita comentada, coneixerem la història de l’entitat i gaudirem d’algunes obres d’art que s’exposen a les parets d’aquest espai tan singular que amaga la nostra ciutat. Entre la col·lecció privada d’art del Círculo Ecuestre, destaca una magnífic retrat de la Júlia, la musa i dona de l’artista modernista Ramon Casas, així com altres obres d’artistes de gran prestigi i d’etapes molt diverses com:  Jaume Plensa, Miguel Rasero, Pierre Bonart, Escola d’Olot, H.L. Santè Arnaud,, R Duran Camps, Ramón Martí Alsina, Josep Cusachs o Anna Miquel entre d’altres.

El Círculo Ecuestre és un club privat de caràcter exclusiu, inaugurat l’any 1856, que compta amb una llarga tradició i que té a disposició dels seus socis/es un gran nombre de sales multifuncionals destinades a usos personals i professionals, que permeten organitzar esdeveniments de perfils molt variats. A més, el club té habitacions d’hotel disponibles per als seus associats, i correspondència amb més de 150 clubs de perfil similar arreu del món.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies