skip to Main Content

Visita comentada a la Mansana de la Discòrdia

Dimarts 26 d’octubre a les 11h i a les 17h (2 grups, places exhaurides)
Punt de trobada: Casa Amatller (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 13€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Durant aquesta tardor, i gràcies a la nostra col·laboració amb Cases Singulars, us proposem una nova activitat, que consisteix en una visita comentada a l’exterior de la Mansana de la Discordia, formada per tres dels edificis més emblemàtics i representatius de l’etapa modernista de la nostra ciutat: la Casa Lleó i Morera (Lluís Domènech i Montaner), la Casa Amatller (Josep Puig i Cadafalch) i la Casa Batlló ( Antoni Gaudí).

Aquesta visita tan especial, començarà a l’estudi fotogràfic situat a la quarta planta de la Casa Amatller, on es farà una presentació de les tres façanes mencionades, contraposant els diferents estils propis de cada arquitecte per tal d’endinsar-nos en la genialitat dels tres personatges que, malgrat ser coetanis, desenvolupen tres estils totalment diferents i complementaris entre sí, que fan de l’època modernista una de les més riques a nivell arquitectònic que ha viscut la nostra ciutat. Després d’aquesta introducció, la nostra activitat consistirà en un itinerari comentat a peu per l’exterior dels edificis, per tal de comentar-ne tots els detalls.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies