skip to Main Content

Vine a visitar el Museu Pau Casals amb els Amics!

Dimecres 28 de setembre i dijous 29 de setembre (2 grups) de 9.30h a 19.30h
Museu Pau Casals (sortida en autocar)
Preu Amics:  80€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta recomanada durant tota la visita i autocar

Per començar la temporada, els Amics del Liceu us proposem una sortida en autocar per visitar el recentment remodelat Museu Pau Casals, ubicat a la casa d’estiueig que el músic es va fer construir a la platja de Sant Salvador (el Vendrell). Durant aquesta visita, descobrirem la biografia d’un dels músics més importants del segle XX i alhora gaudirem també d’una audició de violoncel en directe. La col·lecció del Museu Pau Casals està formada per objectes personals,  mobiliari, instruments musicals i un important fons d’art que Pau Casals va anar adquirint al llarg de la seva vida, destaquen artistes com Ramon Casas, Martí Alsina, Joaquim Mir, Eliseu Meifrèn, Eugène Carrière, Lluïsa Vidal, Ignacio Zuloaga, Josep Clarà, Josep Llimona, etc.

A més, completarem la nostra visita al Vendrell visitant dos espais culturals que es troben també en aquesta població: per una banda, el Museu Deu, on veurem el fons d’art d’Antoni Deu Font, antic notari de la vila i gran col·leccionista d’art, que presenta una col·lecció formada per més de 2.800 peces. Entre la seixantena de pintors representats destaquen obres de: Ramon Casas, Joaquim Mir, Eliseu Meifrèn, Rafel Duran, Rafel Durancamps, Francesc Gimeno, Ramon Martí i Alsina,Olga Sacharoff.

D’altra banda, veurem també la Fundació Apel·les Fenosa, la casa taller estiuenca de l’escultor català Apel·les Fenosa, qui la va adquirir el 1957. Les col·leccions inclouen una selecció de les escultures originals en terra i bronze, així com explicacions del procés de fosa d’aquestes. També disposa d’un jardí amb escultures de grans format, algunes de les més destacades de l’artista.

Dimecres 28 de setembre
9.20h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Plaça Espanya (Al costat de la torre esquerra mirant al MNAC, Com arribar-hi?)
9.30h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (Pl. Espanya)
11.00h – Visita comentada al Museu Deu
12.30h – Visita comentada a la Fundació Apel·les Fenosa
14.00h –  Dinar de grup al restaurant del Museu Pau Casals (menú a escollir)*
16.30h –  Visita comentada al Museu Pau Casals
17.30h –  Audició de violoncel per al grup al Museu Pau Casals
18.15h –  Hora de tornada prevista cap a Barcelona
19.30h –  Hora d’arribada prevista a Barcelona (Pl. Espanya)

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

*Cal escollir primer plat, segon plat i postres en el moment de formalitzar la inscripció (menú)
* L’autocar no realitzarà parades fora del punt especificat

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies