skip to Main Content

Vine a visitar l’exposició de Jaume Plensa a la Galeria Senda

Dimarts 26 de gener a les 11.30h , 17h i 18.30h (places exhaurides)
NOUS GRUPS: Dijous 28 de gener a les 11h ,12h i 17h (places exhaurides)

Galeria Senda (Com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta i exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant
*Cal reserva prèvia, grup limitat de 10 persones per grup, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita. 

Com sabeu, durant els mesos de desembre i gener l’artista Jaume Plensa presenta l’exposició La llarga nit a la Galeria Senda. Tenint en compte l’èxit d’aquesta activitat, els Amics us proposem nous grups per gaudir d’aquesta mostra.

Es tracta d’una exposició on l’artista elogia el temps misteriós de la nit, capaç d’infondre quietud i inspiració a l’ànima de tot poeta. Les obres incloses en l’exposició, des de grans escultures suspeses per fils subtils a delicats treballs en paper, es presenten com un cor polifònic de figures en aparença dorments i silents, de les quals destaca la dimensió lírica i contemplativa típica del treball de l’artista barceloní.

Més informació a l’entorn d’aquesta mostra aquí

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies