skip to Main Content
Vine A Visitar L’exposició De Jaume Plensa A La Galeria Senda

Vine a visitar l’exposició de Jaume Plensa a la Galeria Senda

Dimarts 26 de gener a les 11.30h , 17h i 18.30h (places exhaurides)
NOUS GRUPS: Dijous 28 de gener a les 11h i a les 17h (places disponibles)

Galeria Senda (Com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta i exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant
*Cal reserva prèvia, grup limitat de 10 persones per grup, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita. 

Aquest desembre, torna a Barcelona l’artista Jaume Plensa, que presenta La llarga nit a la Galeria Senda. Els Amics dels Liceu no ens ho volem perdre, i us proposem una visita comentada en grup reduït per gaudir de la mostra.

Es trata d’una exposició on l’artista elogia el temps misteriós de la nit, capaç d’infondre quietud i inspiració a l’ànima de tot poeta. Les obres incloses en l’exposició, des de grans escultures suspeses per fils subtils a delicats treballs en paper, es presenten com un cor polifònic de figures en aparença dorments i silents, de les quals destaca la dimensió lírica i contemplativa típica del treball de l’artista barceloní.

Més informació a l’entorn d’aquesta mostra aquí

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACCEPTAR
Aviso de cookies