skip to Main Content

Vine al Festival Life Victoria i visita el recinte Modernista de Sant Pau amb els Amics

Dimarts 25 d’octubre a les 18.00h
Recinte Modernista de Sant Pau (com arribar-hi?)
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu. Màxim 1 acompanyant.
*Preu Amics: 40€ (visita + concert)

Amb motiu del Festival de Lied Life Victoria i fruit de la bona sintonia amb la Fundació Victoria de los Ángeles, els Amics del Liceu us proposem una activitat que consisteix en una visita comentada al Recinte Modernista de l’Hospital de Sant Pau (espai on té lloc el Festival Life Victoria) seguida de l’assistència a un dels concerts del Festival:

· 18h / Visita comentada al Recinte Modernista de l’Hospital de Sant Pau, un espai emblemàtic dissenyat per l’arquitecte Lluís Domènech i Montaner, on tenen lloc alguns dels concerts del Festival Life Victoria.

· 20h / Assistència al concert de Schumann i Wagner protagonitzat per Hasselhörn & Martineau
L’any 1840 va ser especialment transcendental per a Robert Schumann ja que és l’any en què finalment es casa amb Clara Wieck superant l’oposició del pare d’ella. Durant el 1840 compongué dos dels seus cicles emblema: Myrthen, que oferí com a regal de noces a la seva esposa, i Dichterliebe (L’amor de poeta). Samuel Hasselhörn, que debutà al LIFE Victoria el 2020, completa el programa amb les dues versions de Die beiden Grenadier (una composta per Schumann precisament el 1840 i una altra per Wagner, en una de les poques incursions al gènere) i dues de les més famoses composicions de Clara Wieck Schumann.

PREU:
· El preu per la visita comentada al Reciente Modernista + concert Hasselhörn & Martineau és de 40€.
·*Contacteu amb nosaltres si només voleu assistir a la visita comentada o al concert
* Preu calculat per un grup mínim de 12 persones

A més, aprofitem per recordar-vos que com a Amics del Liceu tenim un 15% de descompte a tots els concerts programats al Festival Life Victoria, que podreu consultar al seu web

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies