skip to Main Content

Diàleg amb el director musical Riccardo Frizza

Divendres 21 d’octubre a les 19.45h
Sala del Cor del Liceu (entrada pel vestíbul de Taquilles)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia (preferència per als socis/es d’Amics del Liceu)

Més enllà del nostre cicle de col·loquis Els interiors del Liceu, aquest mes ens fa especial il·lusió anunciar-vos que hem organitzat un diàleg amb el director musical Riccardo Frizza, que dirigirà la propera òpera de Verdi que podrem veure al Gran Teatre del Liceu: Il trovatore.

Així doncs volem convidar-vos a la trobada que farem amb el director musical Riccardo Frizza,  que parlarà amb el nostre president, Jaume Graell,sobre la seva vinculació amb el món de l’òpera en general i Giuseppe Verdi. en particular. El col·loqui inclourà un torn de preguntes obert a tots els assistents.

Format al Conservatori de Milà i a l’Accademia Chigiana, Riccardo Frizza actualment és el director musical del Festival Donizetti de Bèrgam. A més, treballa habitualment al Teatro alla Scala de Milà, Maggio Musicale Fiorentino, Teatro La Fenice de Venècia, Opéra National de París, Festival d’Ais de Provença, ABAO-OLBE, Lyric Opera de Chicago, Washington National Opera, San Francisco Opera i Metropolitan Opera de Nova York. On ha dirigit obres del gran repertori italià, des del bel canto romàntic fins a Giuseppe Verdi. Ha treballat amb formacions diverses, com l’Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Gewandhaus Orchestre de Leipzig, Sachsische Staatskapelle de Dresden, La Verdi de Milà, Mahler Chamber Orchestra, Filharmònica de Sant Petersburg, Philharmonia Orchestra de Londres, Bayerische Staatsorchester, Orchestre Philharmonique de Montecarlo, Tokyo Symphony Orchestra i Kyoto Symphony Orchestra.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2005/06 amb Semiramide, i hi ha tornat amb I Capuleti e i Montecchi (2015/16), Rigoletto (2016/17) i L’italiana in Algeri (2018/19).

A més, durant el diàleg comptarem amb la participació del tenor Antoni Lliteras i la soprano Maria Zapata, que interpretaran àries d’ Il trovatore acompanyats al piano per Rodrigo de Vera.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies