skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició “Tot escoltant Robert Gerhard”

Dijous 7 d’octubre a les 10h
Balcó Foyer del Gran Teatre del Liceu (entrada pel carrer Sant Pau)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia
*MESURES COVID: mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Amb motiu del ballet La nit de Sant Joan que es podrà veure al Liceu aquest mes d’octubre, el teatre acull l’exposició itinerant Tot escoltant Robert Gerhard, Els Amics, us proposem una visita comentada a aquesta exposició per endinsar-nos en la figura d’aquest compositor, de la mà del seu comissari: el musicòleg Oriol Pérez i Treviño.

L’exposició, impulsada pel Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya amb motiu de la commemoració dels 50 anys de la mort de Robert Gerhard, vol aproximar-se al compositor català més polifacètic i una de les figures més importants de la música catalana, hispànica i europea del segle XX.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies