skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició “Aquella eterna admiració. Centenari Victoria de los Ángeles i Alicia de Larrocha”

Dimarts 7 de novembre a les 11h i 12.30h
Palau Robert (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta
*Imprescindible reserva prèvia, aforament limitat

El proper novembre els Amics us proposem una visita comentada a la mostra “Aquella eterna admiració. Centenari Victòria del los Ángeles i Alicia de Larrocha”, al Palau Robert, de la mà del seu comissari, el crític Pep Gorgori Gonzàlez. L’exposició ha comptat amb l’assessorament de la Fundació Victoria de los Ángeles i de l’Associació Alicia de Larrocha. L’escenografia està realitzada per l’escenògraf Rafael R. Villalobos.

La mostra narra la brillant trajectòria de dues artistes, músiques excelses, però és, també, un relat d’estimació i de respecte, el retrat d’una fructífera amistat al llarg d’un segle de vida ple de trobades i de projectes compartits. D’entrada, ens diu el comissari, “el més probable era que l’Alícia i la Victoria no s’haguessin arribat a conèixer mai. Van néixer totes dues a Barcelona, l’any 1923, en barris diferents, al sí de famílies de procedència diferent… però la música les va unir. La seva amistat es forja a principis dels anys 40, en plena postguerra, i durarà tota la vida”.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies