skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició “Cossiols” del fotògraf Toni Catany

Divendres 18 de setembre a les 12h (places exhaurides)
Divendres 18 de setembre a les 18.30h 

Sala Parés (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta exclusiva per a socis d’Amics del Liceu
*MESURES COVID: grup limitat de 15 persones, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita. 

Aquest mes de setembre, té lloc l’esdeveniment més esperat per a les galeries d’art de la nostra ciutat: el Barcelona Gallery Weekend. Es tracta d’un esdeveniment anual de quatre dies promogut per l’associació Art Barcelona i obert a totes les galeries de la ciutat i àrea metropolitana. Reuneix un programa general d’exposicions en galeries d’art i una programació paral·lela d’activitats especials entorn l’art contemporani i d’avantguarda.

Els Amics del Liceu no ens volem perdre aquest esdeveniment únic a la ciutat, i gràcies a la nostra col·laboració amb el Barcelona Gallery weekend, us proposem una visita comentada a l’exposició Cossiols del fotògraf Toni Catany, que tindrà lloc a la Sala Parés. L’activitat consistirà en una visita comentada a l’exposició en exclusiva per als Amics del Liceu. Podeu llegir més informació de la mostra al següent enllaç.

El desaparegut fotògraf Toni Catany està considerat com un dels grans mestres de la fotografia catalana contemporània. Va realitzat més d’un centenar d’exposicions individuals a tot el món. Entre les mostres més emblemàtiques, destaquen l’antologia en el Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC) a l’any 2000, o la mostra pòstuma a la Fundació La Pedrera al 2016. Al 2001, rebé el Premi Nacional de Fotografia i el Premi Nacional d’Arts Plàstiques, atorgats pel Ministeri de Cultura d’Espanya i la Generalitat de Catalunya, respectivament.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies