skip to Main Content

Visita comentada a Santa Maria del Mar (terrats inclosos)

Divendres 16 d’octubre a les 11h (places exhaurides)
Santa Maria del Mar (com arribar-hi?)
Preu Amics: 13€
*Activitat exclusiva per a Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant
*Activitat amb reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 20 persones, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita. 

CONDICIONS ESPECIALS PER A L’ACTIVITAT: cal portar calçat còmode (sabata tancada o vambes), durant la visita haurem de pujar escales, espai no adaptat a persones amb mobilitat reduïda.

Aquest mes d’octubre, els Amics recuperem una de les visites que vam haver de suspendre degut al confinament. Us proposem visitar un dels espais més emblemàtics de la nostra ciutat: Santa Maria del Mar. Es tracta d’una visita guiada per a un grup limitat, on podrem veure, no només l’interior de l’església, sinó també les tribunes (recentment restaurades), la cripta, les peces artístiques exposades i ,com a particularitat de la visita, pujarem a visitar les torres, terrats i teulades de l’edifici, que compten amb una perspectiva privilegiada de Barcelona. Us convidem a acompanyar-nos en aquesta visita per descobrir l’originalitat de l’arquitectura gòtica catalana que caracteritza aquesta magnífica construcció.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

 

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies