skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició de fotografia de Caio Reisewitz

Dijous 6 maig a les 11.30h (Places exhaurides)
Galeria Joan Prats (com arribar-hi?)
Activitat gratuïta amb reserva prèvia
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Grup limitat de 10 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

El proper mes de maig, els Amics del Liceu us proposem una visita comentada a la Galeria Joan Prats, on gaudirem de l’exposició de fotografia de Caio Reisewitz.

Nascut a Sao Paulo, ciutat on actualment viu i treballa, i format a l’Escola de Düsseldorf, Caio Reisewitz centra la seva obra en la difícil relació entre la natura i les persones, tema que tracta a través de la reflexió, amb profundes implicacions polítiques i socials sobre la integritat ecològica, el punt de no retorn per al medi ambient i el canvi climàtic.

Es tracta d’un artista consolidat, que presenta en aquesta galeria la seva quarta exposició individual, comissariada per Verònica Stigger. La seva obra ha estat exposada a centres d’art internacionals, com Beijing Minsheng Art Museum, Beijing; Phoenix Art Museum, Arizona; Gropius Bau, Berlín; Cisneros Fontanals Art Foundation, Miami; MARCO, Vigo; CAAC, Sevilla; MUSAC, León; Museu de Arte Contemporanea de Goiás, Goiania; Museu de Arte Moderna da Bahia, Bahia; Casa da Imagem, OCA, São Paulo; CCBB, Rio de Janeiro i Grand Palais, París; entre d’altres.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies