skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició de Juan Uslé

Divendres 11 d’octubre a les 12.00h
Galeria Joan Prats (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta amb reserva prèvia

Aquest mes d’octubre, us proposem visitar l’exposició que l’artista Juan Uslé presenta a la Galeria Joan Prats, la quarta en aquesta galeria, que porta per títol “Unsettled”.

Es tracta d’una mostra que recull les seves últimes pintures, les quals van des de l’íntim al gran format. Pintures de més de tres metres, la dimensió més gran amb la qual ha treballat i que va iniciar en 2017, conviuen amb obres petites.

El treball de Juan Uslé reflexiona sobre les possibilitats de la pintura. En paraules seves: “Parlant de pintura, jo també parlaria del seu tremolor, de la seva ‘no fixació’, del seu recorregut o, millor encara, del que entenem com a desplaçament.” ‘Unsettled’ també és sinònim d’inestable, variable, inquiet, alguna cosa que inclou a contraris, o una paradoxa.

Juan Uslé (Santander, 1954), viu i treballa entre Nova York i Saro (Cantàbria). Ha presentat la seva obra a la 51 Bienal de Venècia (2005), a la Documenta 9 de Kassel (1992), i a la II Bienal d’Istambul (1991), i va obtenir el 2002 el Premi Nacional d’Arts Plàstiques. La seva obra pictòrica i fotogràfica s’ha exposat en nombrosos
museus i centres d’art a nivell internacional.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies