skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició “Salons” a Can Parés

Dilluns 24 de febrer a les 17h (places exhaurides)
Dilluns 24 de febrer a les 18.30h (places exhaurides)

Sala Parés (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta exclusiva per a Amics del Liceu, cal reserva prèvia

Per acabar el mes de febrer, us convidem a acompanyar-nos en una visita comentada a l’exposició “Salons” a Can Parés de la mà del seu comissari, el doctor en història de l’art Sergio Fuentes. Es tracta d’una exposició conformada per una selecció d’obres d’art provinents d’importants col·leccions privades, algunes de les quals, inèdites. La mostra desenvolupa un relat cronològic on el fil conductor són les exposicions extraordinàries de Belles Arts, celebrades a la galeria des de la inauguració de la sala gran (1884) fins el 1901. Durant el nostre recorregut, veurem obres d’artistes tant rellevants com: Modest Urgell, Santiago Rusiñol, Joaquim Mir, Manolo Hugué o Enric Clarasó entre d’altres.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies