skip to Main Content

Visita comentada al Barcelona Gallery Weekend

Divendres 16 de setembre a les 17h
Ruta comentada a tres galeries d’art
Punt de trobada: Galeria ADN (Carrer Mallorca 205,com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta amb reserva prèvia
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta recomanada durant tota la visita

Aquest mes de setembre, té lloc l’esdeveniment més esperat per a les galeries d’art de la nostra ciutat: el Barcelona Gallery Weekend. Es tracta d’un esdeveniment anual promogut per l’associació Art Barcelona i obert a totes les galeries de la ciutat i àrea metropolitana. Reuneix un programa general d’exposicions en galeries d’art i una programació paral·lela d’activitats especials entorn l’art contemporani i d’avantguarda.

Els Amics del Liceu no ens volem perdre aquest esdeveniment únic a la ciutat, i gràcies a la nostra col·laboració amb el Barcelona Gallery weekend, us proposem una ruta comentada on visitarem tres exposicions en tres galeries diferents:

Galeria ADN / va ser fundada el 2003 amb la voluntat de crear una plataforma híbrida entre mediació comercial i aportació cultural, amb l’objectiu de difondre tendències artístiques actuals. Visitarem l’exposició Dret de Gràcia, dels artistes Domènech i Nicolàs Daubanes, que han creat obres escultòriques, fotogràfiques, instal·lacions i intervencions en l’espai públic que giren al voltant de l’arquitectura per tal de reflexionar sobre la naturalesa i evolució del pensament modern.

Galeria Víctor Lope /  fundada a Barcelona l’any 2009, la missió de la galeria és llançar i consolidar les carreres d’artistes emergents i de mitja carrera que tinguin un enfocament de l’art contemporani únic. Durant la nostra visita veurem l’exposició Raw , de L’artista danès Carsten Beck. Els seus quadres poden considerar-se una síntesi de l’expressió minimalista escandinava traslladada a l’oli sobre tela.

Galeria Contrast /  La línia de treball de la galeria consisteix en mostrar una línia d’obra enfocada en l’art Figuratiu – Conceptual. Veurem la mostra Tots els exilis de l’estiu, a càrrec dels artistes Iñigo Navarro i Luís Gaspar,  Tots els exilis de l’estiu explora la mesura poètica en l’art: Quant mesura una posta de Sol? Fins on arriba un sospir? Quina distància hi ha entre dues mirades? La poesia ens aborda quan sortim de la nostra posició.

La ruta tindrà una durada aproximada d’1,5h

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies