skip to Main Content

Visita comentada al Barcelona Gallery Weekend

Divendres 15 de setembre a les 11h (2 grups)
Ruta comentada a dues galeries d’art
Punt de trobada:
GRUP 1 ) Galeria Àngels Barcelona (Carrer Pintor Fortuny 27, com arribar-hi?)
GRUP 2 ) Sala Parés (Carrer Petritxol 5 com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta amb reserva prèvia
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.

El proper mes de setembre, té lloc l’esdeveniment més esperat per a les galeries d’art de la nostra ciutat: el Barcelona Gallery Weekend. Es tracta d’un esdeveniment anual promogut per l’associació Art Barcelona i obert a totes les galeries de la ciutat i àrea metropolitana. Reuneix un programa general d’exposicions en galeries d’art i una programació paral·lela d’activitats especials entorn l’art contemporani i d’avantguarda.

Els Amics del Liceu no ens volem perdre aquest esdeveniment únic a la ciutat, i gràcies a la nostra col·laboració amb el Barcelona Gallery weekend, us proposem una ruta comentada on visitarem dues exposicions en dues galeries diferents:

Galeria Àngels Barcelona / Situada al barri del Raval, àngels barcelona actua com a plataforma per a les manifestacions artístiques contemporànies, amb l’objectiu de fomentar el pensament crítiic. Durant la nostra visita veurem l’exposició de Joan Fontcuberta (Barcelona, 1955), un reconegut fotògraf conceptual, a més de teòric, editor i comissari, que ha tingut un paper significatiu en la tasca d’aconseguir reconeixement internacional per a la història de la fotografia espanyola, havent obtingut el prestigiós premi Hasselblad el 2013. A més, Joan Fontcuberta és l’artista convidat per escenificar el proper Winterreise que tindrà lloc al Gran Teatre del Liceu

Sala Parés / Durant la nostra visita veurem la mostra de l’artista, Dis Berlin que torna a la Ciutat Comtal després de deu anys per presentar la seva primera exposició individual a la Sala Parés. La mostra girarà al voltant del concepte de la recerca de nous misteris que prenen formes diverses configurant veritables enigmes pictòrics construïts per la contemplació. A més, aquest artista va ser l’encarregat d’il·lustrar el nostre llibre Temporada d’òpera del 2010-2011.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies