skip to Main Content

Visita comentada al Museu del Modernisme

Dijous 27 de gener a les 11h  (places exhaurides)
NOU GRUP: Dijous 27 de gener a les 17h (places exhaurides)

Punt de trobada: Museu del Modernisme (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 14€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Durant el mes de gener, els Amics del Liceu us convidem participar a la visita comentada que organitzem a l’exposició París-Barcelona. La visió femenina de la Belle Époque que presenten la Galeria Gotshland i el Museu del Modernisme.

La mostra ofereix una nova visió de la relació entre ambdues capitals, París i Barcelona, a través d’una mirada en clau feminista. El recorregut parteix de models com Madeleine de Boisguillaume, Stéphanie Nantas, Clo-clo, Júlia Peraire i es completa amb la visió femenina d’artistes com Suzanne Valadon, Georgette Agutte, Lucie Cousturier i Olga Sacharoff. Tanmateix, mira de crear un diàleg entre les models, muses del moment i els artistes que les van immortalitzar, tals com Ramon Casas, Santiago Rusiñol, Toulouse-Lautrec o Alphonse Mucha.

A més, la mostra commemora el 50è aniversari de la galeria Gothsland, que ha reunit més de 300 obres per aquesta exposició, la majoria d’elles pictòriques, però el visitant també trobarà escultures, mobiliari i arts decoratives. L’exposició s’enriqueix amb obres del Museu Nacional d’Art de Catalunya, el Museu Cau Ferrat de Sitges, la Biblioteca-Museu Víctor Balaguer i de col·leccions particulars.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies