skip to Main Content

Visita comentada i concert a la Sala Parés

Divendres  14 de gener a les 18h (places exhaurides)
Sala Parés (Com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta i exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Gràcies a la nostra col·laboració amb la Sala Parés, els Amics del Liceu us proposem començar l’any amb aquesta magnífica activitat, que consisteix en una visita comentada a l’exposició Viatgers (1877 – 1950) a càrrec del seu comissari: el doctor en Història de l’Art Sergio Fuentes Milà. Es tracta d’una mostra que reuneix obres d’artistes històrics de final del s. XIX i de la primera meitat del s. XX. Un viatge per l’art català amb obres d’autors com Ramon Casas, Modest Urgell, Enric Clarassó, Isidre Nonell, Emili Grau Sala o Miquel Villà. Més informació a l’entorn d’aquesta mostra aquí.

A més, completarem la nostra visita amb l’assistència al concert de cant i piano protagonitzat per Cristina Tena (mezzosoprano) i Guillem León (piano) tots dos alumnes becats de la Fundació de Música Ferrer Salat. Gaudirem de peces de M. de Falla, L. van Beethoven o R. Schumann. Aquest concert es realitza a l’entorn del cicle de concerts Afinitats, que la Sala Parés realitza en col·laboració amb el Conservatori del Liceu i que té com a objectiu donar a conèixer els nous talents musicals en entorn únic i especial. Més informació del cicle Afinitats aquí.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies