skip to Main Content

Visita guiada a l’exposició “epíleg imprevist” de Xavier Miserachs

Dijous 10 de maig a les 18.00h
Sala d’exposicions La Pedrera
Preu amb visita guiada: 6€

Amb motiu de la retrospectiva “Epíleg imprevist” del fotògraf Xavier Miserachs (Barcelona, 1937-1998) a la Sala d’exposicions La Pedrera, els Amics del Liceu estem preparant una visita guiada a l’exposició.

Miserachs va ser el membre d’un col·lectiu que, al final dels anys cinquanta, va recuperar la creativitat i la innovació en la fotografia, el rastre de la qual s’havia perdut després de la Guerra Civil. Va dur a terme una ruptura en clau de modernitat que va superar la censura franquista. Va abandonar els estudis de medicina quan va descobrir la seva vocació de reporter i es va dedicar professionalment a la fotografia amb la creativitat i la passió d’un pioner.

Per a més informació sobre la mostra, feu clic aqui

Per participar en aquesta activitat cal reservar plaça contactant amb l’Associacio:
telf. 93 317 73 78 o natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies