skip to Main Content

Visita les reserves del Museu Nacional amb els Amics!

Dimecres 3 de novembre a les 10.30h (places exhaurides)
Dijous 4 de novembre a les 10.30h (places exhaurides)

Museu Nacional d’Art de Catalunya (Com arribar-hi?)
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
Preu Amics: 9€

*Imprescindible reserva prèvia. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Aquest mes de novembre, els Amics us proposem una visita a les reserves del MNAC, per tal de conèixer les entranyes de l’art català i veure totes aquelles obres que el museu emmagatzema i que, per motius d’espai i de conservació, no és possible veure en una visita habitual en aquest equipament. Es tracta d’una visita comentada per espais singulars i desconeguts de l’edifici, per donar una mirada global de les col·leccions que conformen el patrimoni del Museu Nacional i la manera com aquestes són gestionades. En aquesta visita explorarem el museu des de la vessant més científica a partir de l’observació directa dels seus objectes i els processos de conservació preventiva.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies