skip to Main Content

Visitem el nou Centre de Fotografia de la Fundació Mapfre (KBR)

Dimarts 27 d’octubre a les 11.30h (places exhaurides)
Dimarts 27 d’octubre a les 12h (places exhaurides)

Dimecres 28 d’octubre a les 16.30h (places exhaurides)
Dimecres 28 d’octubre a les 17h (places exhaurides)
Torre Mapfre (com arribar-hi)
Preu Amics del Liceu: 11€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant
*Cal reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 9 persones, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita. 

Aquest octubre, els Amics no ens volem perdre un dels esdeveniments culturals més esperats de l’any: la inauguració del centre KBr, el nou centre de fotografia de la Fundació Mapfre. El centre comptarà amb dos espais expositius, llibreria, una zona per a activitats educatives i un auditori polivalent.

L’espai l’inauguraran dues grans mostres. A la sala principal s’exposarà l’obra de Bill Brandt, un dels fotògrafs europeus més importants del segle XX. A la segona sala es presenta la col·lecció de fotografies de la Fundació Mapfre de Paul Strand, la més extensa de l’artista fora dels Estats Units.

El nom del centre (KBr) és el símbol químic del bromur de potassi, una sal que es fa servir en el procés de revelat de la fotografia analògica. Té la funció principal de frenar o retardar l’acció de l’agent revelador amb l’objectiu d’impedir la formació del que s’anomena vel químic, la qual cosa permet obtenir més puresa de blancs a la imatge.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies