skip to Main Content

Budapest, del 20 al 25 d’abril

La propera primavera, amb motiu de la reobertura del Teatre d’Òpera Estatal d’Hongria, els Amics del Liceu us proposem un viatge de cinc dies a la ciutat de Budapest, durant el qual gaudirem d’un programa complet que comprèn tres òperes de repertori molt variat: Mefistofele, d’Arrigo Boito, Parsifal, de Richard Wagner, i Simon Boccanegra, de Giuseppe Verdi (en versió concert). A més, assistirem també a un concert d’orgue a càrrec de Bálint Karosi on s’interpretaran peces de Schuman i Liszt entre d’altres, a l’Acadèmia de Música Liszt Ferenc, edifici representatiu del Modernisme hongarès.

Completarem aquest viatge apassionant per Budapest amb una visita panoràmica en autocar a la ciutat, una visita comentada al Palau del Parlament d’Hongría, un dels edificis més emblemàtics de la ciutat i una de les seus parlamentàries més antigues d’Europa. Gaudirem també de les vistes al Danubi amb una passejada en vaixell, visitarem el Museu de Belles Arts de la ciutat, que compta amb una col·lecció de 3.000 obres d’art hongarès i també internacional, entre els quals trobem artistes com Rafaello, Tintoretto, Velázquez, Goya, Cranach i molt més!

Dimecres 20 d’abril
9.40h – Sortida del vol amb destinació Zuric (on farem escala)
13.55h –  Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Budapest i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure

Dijous 21 d’abril
10.00h – Visita guiada panoràmica a la ciutat de Budapest
Dinar de grup inclòs en el viatge
19.00h – Mefistofele al teatre d’Òpera Estatal d’Hongria 

Divendres 22 d’abril
11.00h – Visita comentada al Parlament d’Hongría
Dinar lliure
18.00h – Visita comentada a l’Acadèmia de Música Liszt Ferenc, edifici emblemàtic del Modernisme hongarès
19.30h – Concert d’orgue a càrrec de Bálint Karosi, on s’interpretaran peces de Schuman i Liszt entre d’altres

Dissabte 23 d’abril
11.00h –  Parsifal  al teatre d’Òpera Estatal d’Hongria
Vespre – Passeig en vaixell pel Danubi

Diumenge 24 d’abril
11.00h –  Visita guiada al Museu de Belles Arts de Budapest
Dinar de grup inclòs en el viatge
19h – Simon Boccanegra (versió concert)

Dilluns 25 d’abril
14.40h – Sortida del vol amb destí Zuric (on farem escala)
19.15h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel
Hotel Kempinski Budapest *****
Erzsébet tér 7-8
1051 Budapest
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble: 2.100€ / persona
En habitació individual: 2.600€
(inclou: vol d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrades a les 3 òperes en primera categoria, entrada per al concert d’orgue, visita panoràmica, entrades i visites comentades al Parlament i al Museu de Belles Arts, passejada pel Danubi en vaixell, dos dinars de grup esmentats en el programa, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies