skip to Main Content

Madrid, del 25 al 27 de març

El proper mes de març, els Amics del Liceu us proposem un cap de setmana a Madrid per gaudir d’una òpera poc coneguda del repertori operístic però de gran interès musical: L’àngel de foc de Sergéi Prokófiev que tindrà lloc al Teatro Real i també del concert simfònic de la Orquesta Nacional de España on s’interpretaran peces de Chopin i Berlioz i que tindrà lloc a l’Auditorio Nacional de Música de Madrid.

A més, completarem el nostre viatge amb una visita comentada al Museu Lázaro Galdiano, que alberga la col·lecció d’art que va pertànyer al mecenes, editor, bibliòfil i col·leccionista d’art José Lázaro Galdiano, que en morir l’any 1947 va llegar la seva col·lecció privada a l’estat espanyol, adaptant-se aleshores l’antiga residència del col·leccionista a seu de la Fundació i actual Museu. Entre les obres d’aquesta col·lecció, trobem peces de Goya, el Bosco, Velázquez, el Greco i molt més.

Divendres 25 de març
09.00h – Sortida de l’AVE des de Barcelona Sants amb destinació a Madrid Atocha
11.45h –  Hora d’arribada prevista a Madrid i trasllat en autocar a l’hotel
Dinar i tarda lliure

Dissabte 26 de març
10.00h – Visita guiada al Museu Lázaro Galdiano
Dinar lliure
19.30h –L’àngel de foc al Teatro Real

Diumenge 27 de març
11.30h – concert simfònic a l’Auditorio Nacional de Música de Madrid.
Dinar lliure
Trasllat en autocar des de l’hotel fins a l’estació
17.00h – Sortida del tren amb destí a Barcelona
19.30h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel
Hotel Ópera ****
Cuesta de Santo Domingo, 2
28013 Madrid
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble:  750€ / persona
En habitació individual:  850€
(inclou: bitllets de tren d’anada i tornada amb tarifa de targeta daurada, trasllat estació-hotel-estació, allotjament i esmorzar, entrades a l’òpera i al concert, visita comentada al museu esmentat, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge

** En cas de no disposar de targeta daurada, consulteu preus contactant amb l’Associació

Covid-19: durant tot el viatge es respectaran les recomanacions de seguretat i protecció prescrites per les autoritats sanitàries

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies