skip to Main Content

Conferència a l’entorn d'”Alexina B”

Dimecres 8 de març a les 19h
Sala del Cor (entrada per les Taquilles)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia

Amb motiu de l’òpera Alexina B que el Gran Teatre del Liceu ha programat per al proper mes de març, us convidem a assistir a la conferència presencial que Gonzalo Lahoz, divulgador musical i codirector de la revista Platea Magazine, ens oferirà sobre aquest títol que s’estrena properament al Liceu i que serà un moment històric, ja que serà la segona òpera estrenada per una dona al nostre escenari. Tot recordant les compositores que van obrir el camí, ens submergim en l’obra de l’autora barcelonina i fascinant-nos amb la història d’amor i autodescobriment que tanca les memòries d’una de les primeres persones intersexuals de les que tenim constància. Recordeu que posteriorment, aquesta conferència estarà disponible a través del nostre Canal Youtube.

Recordeu que posteriorment, aquesta conferència estarà disponible a través del nostre Canal Youtube.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies