skip to Main Content

Conferència “Concurs Tenor Viñas: 60 anys fent història”

Dijous 1 de febrer a les 19h
Sala de Cor del Liceu
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia

Amb motiu de la recent edició del Concurs Viñas, els Amics us proposem una conferència a càrrec d’Antoni Colomer, crític musical i col·laborador habitual d’Amics del Liceu, durant la qual farem un repàs dels 60 anys de trajectòria del concurs, centrant-nos en la seva història, els seus orígens, però també en els participants més destacats.

El Concurs porta el nom de Francesc Viñas (1863-1933), una de les figures operístiques més internacionals del país, que sempre va tenir la inquietud d’ajudar joves cantants a l’inici de les seves carreres. El 1963, Jacint Vilardell, casat amb la filla de Francesc Viñas, va iniciar-lo per mantenir viu el llegat del tenor, i sis dècades després s’hi va implicar el Gran Teatre del Liceu. Des de llavors, hi han passat 15.175 participants de 115 països diferents.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies