skip to Main Content

Una tarda a la Sala Parés

Divendres 12 de gener a les 17h (places exhaurides)
Sala Parés (Com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia

Comencem l’any visitant una vegada més un dels espais artístics més emblemàtics i estimats de la ciutat: la Sala Parés. En aquesta ocasió, els Amics us proposem una visita comentada exclusiva a l’exposició Ricard Canals (1876-1931) i el seu temps a càrrec del comissari de la mostra Sergio Fuentes Milà. Es tracta d’una exposició on descobrirem l’obra de Canals en context, proposant vincles i comparatives amb altres artistes coetanis, amb alguns dels quals el pintor establí relacions personals i/o d’afinitat. Altres creadors com Isidre Nonell, Joaquim Sunyer, Pere Ysern Alié, Joan Cardona, Ramon Pichot o Marià Pidelasera, entre molts d’altres, es donen cita i dialoguen amb l’obra d’un dels pintors catalans de finals del segle XIX i principis del XX que assolí més èxit a mercats com els de París o Nova York.

A mes, després de la visita a la mostra, l’activitat inclou l’assistència al concert de cambra veu i piano  programat dins del cicle Afinitats, que la Sala Parés organitza amb la participació dels alumnes d’Estudis Superiors de la Fundació Conservatori Liceu. El concert incourà peces de compositors com: F. Mendelssohn, R. Schumann, J. Brahms o F. Schubert. 

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies