skip to Main Content

Düsseldorf i Colònia del 12 al 15 d’abril de 2013

Les propostes escèniques de La Fura dels Baus no deixen mai indiferent l’espectador, per la seva particular manera d’entendre l’òpera com a obra d’art total, especialment en les obres de Richard Wagner. Després de l’èxit de la seva visió de L’Anell del Nibelung estrenada al Palau de les Arts de València, ara és el torn de Parsifal. Amics del Liceu no s’ha volgut perdre l’estrena de la nova producció del festival sacre wagnerià signada per Carlus Padrissa que tindrà lloc a l’Òpera de Colònia i que comptarà amb les prestigioses veus de Marco Jentzsch, Silvia Hablowetz i el gran Matti Salminen sota la batuta de Markus Stenz.

El viatge, però, començarà a Düsseldorf on podrem assistir a una funció de Die Frau ohne Schatten (La dona sense ombra), potser l’obra més complexa de Richard Strauss, protagonizada per Morenike Fadayomi, Corby Welch i Tomasz Konieczny –a qui els nostres socis han pogut veure recentment a Munic en el paper d’Alberich en la producció de L’Anell wagnerià–, sota la batuta d’Axel Kober i amb direcció escènica de Guy Joosten.

Programa del viatge

Dissabte dia 13 d’abril a les 18h (Opernhaus Düsseldorf)
Die Frau ohne Schatten (La dona sense ombra)
de R. Strauss
Direcció musical: Axel Kober
Direcció d’escena: Guy Joosten
Intèrprets: Morenike Fadayomi, Corby Welch, Tomasz Konieczny, Linda Watson, entre d’altres

Diumenge dia 14 d’abril a les 16h (Oper Köln)
Parsifal
de R. Wagner
Direcció musical: Markus Stenz
Direcció d’escena: Carlus Padrissa (La Fura dels Baus)
Intèrprets: Marco Jentzsch, Silvia Hablowetz, Matti Salminen, entre d’altres

Preu del viatge
En habitació doble: 1.200€
En habitació individual: 1.480€
(inclou: avió, trasllats en autocar, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes, assegurança, dossier de viatge i acompanyant)

Hotel
Hotel Steigenberger Parkhotel Düsseldorf

 

[fresh_accordion][pane title=”Per més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies