skip to Main Content

Hamburg, del 7 a l’11 de gener

Per començar l’any 2022, ens fa especial il·lusió proposar-vos un viatge a la ciutat d’Hamburg, on assistirem a la famosa Elbphilharmonie, una magnífica sala de concerts, inaugurada el 2017, situada sobre el riu Elba, considerada acústicament una de les més avançades del món. Gaudirem d’un concert de la Philharmonisches Staatsorchester d’Hamburg, dirigit per la batuta de Kent Nagano. Completarem el nostre programa musical amb Lucia di Lammermoor, un dels títols més estimats de Donizetti, a la Hamburgische Staatsoper.

A més, si les circumstàncies meteorològiques ho permeten, completarem el viatge amb una visita guiada i dinar inclòs a la ciutat de Lübeck. La ciutat, situada a poc més d’una hora d’Hamburg, compta amb un casc antic d’orígen medieval que fou declarat Patrimoni Mundial de la Humanitat per la Unesco l’any 1987. Hi destaquen algunes construccions en estil gòtic, com la famosa porta de Holsten.

divendres 7 de gener
11.35h – Sortida del vol amb destinació Hamburg
14.15h –  Hora d’arribada prevista a l’aeroport d’Hamburg i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure

dissabte 8 de gener
Matí lliure
19.30h – Lucia di Lammermmor a la Hamburgische Staatsoper

diumenge 9 de gener
Sortida amb autocar per visitar Lübeck (visita comentada i dinar inclosos)

dilluns 10 de gener
Matí lliure
20h – Concert dirigit per Kent Nagano a l’Elbphilharmonie

dimarts 11 de gener
13.15h – Hora de sortida prevista del vol amb escala a Múnic i destí a Barcelona
17.35h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel
Hamburg Marriott Hotel ****
ABC Strasse, 52
20354 Hamburg
+49 40 35050
pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble: 1.600€ / persona
En habitació individual: 1.900€
(inclou: vol d’anada i tornada, trasllat en autocar fins a l’hotel, allotjament, esmorzar, entrades a l’òpera i al concert, excursió a Lübeck amb dinar i autocar inclòs, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies