skip to Main Content

Leipzig, del 22 al 27 de juny

El proper mes de juny l’Opernhaus Leipzig acollirà un esdeveniment musical excepcional: el Festival Wagner que la ciutat natal del compositor ha volgut programar per oferir, de manera cronològica, les 13 òperes que va compondre. Tenint en compte l’excepcionalitat d’aquest festival, els Amics del Liceu us proposem gaudir-ne amb un viatge que inclourà tres d’aquestes obres: Rienzi, títol de la seva etapa de joventut, L’holandès errant i Tanhäuser, les dues primeres obres mestres. Aquestes òperes comptaran amb cantants de gran prestigi com Andreas Schager, Iain Paterson, Vida Mikneviciute, Kathrin Göring o Elisabet Strid.

A més, aprofitarem l’àmplia vida cultural i musical que la ciutat ens ofereix per completar el nostre viatge amb visites temàtiques a l’entorn de la figura de Richard Wagner i altres músics que també han deixat empremta en aquesta ciutat: Bach, Mendelssohn o Schumann que detallarem properament.

Dimecres 22 de juny
11.45h – Sortida del vol amb destinació Munic (on farem escala)
16.00h –  Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Leipzig i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure

Dijous 23 de juny
10.30h – Visita panoràmica amb autocar a la ciutat de Leipig (opcional)*
17.00h – Rienzi al teatre Opernhaus de Leipzig

Divendres 24 de juny
10h – Tenint en compte que Leizpig és una ciutat musical per excel·lència, us proposem dos dies de visites musicals (opcionals) que aniran a càrrec d’una guia i musicòloga especialitzada. Proposem un recorregut per Leipzig focalitzat en la vida musical de la ciutat i compositors com R.Wagner, J.S.Bach o F.Mendelssohn. Recorrerem l’entorn de l’Ópera, la Gewandhaus i la Universitat de Leipzig. També farem una visita comentada al Museu Mendelssohn, situat al domicili del compositor fins a la seva mort. Un espai que també van freqüentar Wagner, Schumann o Berlioz i que ha estat restaurat segons l’estat original.
14h – Dinar de grup al Restaurant Aurebachskeller un dels més tradicionals de Leipzig. (inclòs en el preu de les visites culturals opcionals)
16h – Continuarem la nostra ruta comentada visitant el memorial a Richard Wagner i també l’església de Sant Nicolàs (on es van estrenar vàries obres de Bach, ja que en va ser el director musical)

Dissabte 25 de juny
 10.00h – Continuarem la nostra ruta guiada musical (opcional)  visitant la plaça Richard Wagner, els monuments a Bach i Mendelssohn, l’església de Sant Tomàs (on va treballar J.S.Bach i on va ser enterrat) i completarem el nostre itinerari amb una visita comentada al Museu Bach, on veurem manuscrits originals, una consola d’orgue que el mateix Bach va tocar l’any 1743 i altres curiositats.
17.00h – L’holandès errant al teatre Opernhaus de Leipzig

Diumenge 26 de juny
Matí lliure
17.00h – Tannhäuser al teatre Opernhaus de Leipzig

Dilluns 27 de juny
12.30h – Sortida del vol amb destí Munic (on farem escala)
17.45h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel
The Westin Leipzig ****
 Gerberstraße 15
04105 Leipzig
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble: 1.950€ / persona
En habitació individual: 2.300€
(inclou: vol d’anada i tornada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament, esmorzar, entrades a les 3 òperes en primera categoria, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*Properament enviarem informació més detallada sobre les visites culturals opcionals. Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge

Covid-19: durant tot el viatge es respectaran les recomanacions de seguretat i protecció prescrites per les autoritats sanitàries

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies