skip to Main Content

Projecció a l’entorn de “La Traviata”

En ocasió de les properes representacions de La Traviata a l’escenari del Liceu i com a complement a la conferencia d’Antoni Colomer, el Grup Verdi d’Amics del Liceu ha preparat una sessió durant la qual es projectaran diversos fragments de l’obra de Verdi, provinents de diverses produccions, per aprofundir en la importància i l’evolució en la direcció d’escena, la direcció musical i la interpretació vocal. L’audiovisual està estructurat en dues parts: la primera fa referència estrictament a l’òpera de Verdi amb produccions de la Staatsoper de Viena, el Metropolitan de Nova York o La Fenice de Venècia; la segona part se centrarà en altres personatges femenins de la història de l’òpera semblants a Violetta Valery.
Dijous 9 d’octubre a les 19.30h a la Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu, La Rambla 51-59.

Entrada lliure.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies