skip to Main Content

Conferència a l’entorn de “La Traviata”

El crític musical Antoni Colomer ens introduirà al món de La Traviata  amb una conferència en la qual tractarà sobre els antecedents biogràfics i literaris de Violetta, analitzarà les característiques vocals i dramàtiques d’un personatge que, a mesura que evoluciona, requereix un tipus de vocalitat diferent, i altres aspectes musicals de l’obra de Verdi. La conferència inclourà exemples musicals interpretats en directe per diverses sopranos que il·lustraran les diferents tipologies que Verdi marcà a la seva partitura.
Dimecres 8 d’octubre a les 19.30h. Sala del Cor del Gran Teatre del Liceu, La Rambla 51-59.

Entrada lliure.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies