skip to Main Content

Salzburg, del 28 al 31 d’agost

El proper mes d’agost els Amics us proposem un viatge al prestigiós Festival de Salzburg per tal de gaudir de dues noves produccions operístiques ben diferents que s’estrenen enguany: Katia Kabanova, de Leos Janácek, sota la batuta de Jakub Hrůša i amb direcció d’escena del cèlebre Barrie Kosky; i Aida, de Giuseppe Verdi, amb una proposta escènica de la directora iraniana Shirin Neshat i que compta un repartiment excepcional: la soprano Elena Stikhina, la mezzo Anita Rachvelishvili, el tenor Piotr Beczala i el baríton Erwin Schrott. Completarem el nostre programa musical amb l’assistència a un concert de la Berliner Philharmoniker dirigit per Kirill Petrenko que interpretaran la Simfonia núm. 7 de Gustav Mahler.

A més, completarem el nostre viatge amb diverses sortides culturals que tenim en preparació i que seran opcionals*

Diumenge 28 d’agost
09.20h – Sortida del vol amb destinació Munic
11.20h –  Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Munic i trasllat a l’hotel de Salzburg en autocar
Tarda lliure
21.00h – Concert de la Berliner Philharmoniker conduït per Kirill Petrenko a la Großes Festspielhaus

Dilluns 29 d’agost
Matí – Visita guiada pel centre de Salzburg. Inclou: Catedral, Casa Natal de Mozart i Castell de Mirabell (opcional)
18.30h –  Katia Kabanova (nova producció) al Felsenreitschule

Dimarts 30 d’agost
Matí – Sortida opcional de mig dia i dinar a la regió dels llacs (Salzkammergut). Sortirem des de l’hotel en autocar i agafarem un vaixell que ens portarà des de San Gilgen fins a San Wolfgag, d’una bellesa excepcional. Després de visitar aquesta localitat, farem un dinar de grup al restaurant Weisses Rossl (menú de grup aquí)
19.00h – Aida (nova producció) a la Großes Festspielhaus

Dimecres 31 d’agost
Matí: trasllat en autocar a l’aeroport de Munic
15.45h – Sortida del vol amb destí Barcelona
17.45h – Arribada prevista a Barcelona

Hotel
Hotel Sheraton Grand Salzburg *****
Auerspergstraße 4,
5020 Salzburg,
Pàgina web

Preu del viatge

En habitació doble: 2.750€ / persona
En habitació individual: 2.950€

(inclou: vol d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes i concert en segona categoria, trasllats als tres espectacles, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*Les visites culturals son opcionals i no estan incloses en el preu del viatge. Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge

Covid-19: durant tot el viatge es respectaran les recomanacions de seguretat i protecció prescrites per les autoritats sanitàries

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

   

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies