skip to Main Content

Munic, del 12 al 16 de maig

El proper mes de maig, els Amics del Liceu us proposem un viatge a Munic per gaudir de la proposta operística tan variada que ens ofereix la capital de Baviera: Agrippina, de Händel, protagonitzada per la soprano Joyce DiDonato; Les Troyens, de Berlioz, amb la soprano Anita Rachvelishvili; i El cavaller de la rosa, d’Strauss, en una producció de Barrie Kosky dirigida per Vladimir Jurowski.

A més, de manera opcional, completarem el nostre viatge amb una visita panoràmica en autocar a la ciutat de Munic, que ens permetrà visitar còmodament els punts més emblemàtics de la ciutat. Una visita que ens portarà a conèixer la història de la ciutat i que també  farà especial esment a la música clàssica.

També tenim previstes dues visites comentades opcionals en català a dos dels principals museus de la ciutat:. per una banda la Alte Pinakothek (pinacoteca antiga) que ofereix una col·lecció de més de 700 obres d’art entre les quals trobem artistes tan emblemàtics com: Leonardo da Vinci, Raffaello, Dürer, Murillo, Rubens, Rembrandt etc. I per altra banda la Pinakothek der Moderne (pinacoteca moderna), que compta amb un fons de més de 20.000 obres realitzades durant el s. XX i fins a l’actualitat. Destaquen especialment la col·lecció d’obres del període expressionista alemany: Die Brücke, Die Blauer Reiter i Max Beckmann, però també compta amb obres de Max Ernst, René Magritte, Salvador Dalí, Pablo Picasso, Andy Warhol, George Baselitz, Anselm Kiefer i molts més.

Dijous 12 de maig
11.45h – Sortida del vol amb destinació Munic
13.45h –  Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Munic i trasllat en autocar a l’hotel.
Tarda lliure

Divendres 13 de maig
10.30h – Visita comentada en català a la Alte Pinakothek (opcional)*
18.00h – Agrippina  al Prinz Regent Theatrer

Dissabte 14 de maig
10.30h – Visita comentada en català a la Pinakothek der Moderne (opcional)*
15.00h – Les Troyens  a l’Òpera Estatal de Munic

Diumenge 15 de maig
Mati lliure
17.00h – El cavaller de la rosa a l’Òpera Estatal de Munic

Dilluns 16 de maig
12.50h – Sortida del vol amb destí Munic
14.50h – Hora d’arribada prevista a l’aeroport de Barcelona

Hotel
Vier Jahreszeiten Kempinsky Munchen*****
Maximilianstraße 17,
80539 München,
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 2.400€ / persona
En habitació individual: 2.800€
(inclou: vol d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament, esmorzar, entrades a les 3 òperes en primera categoria, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*Les tres visites culturals son opcionals i no estan incloses en el preu del viatge. Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge

Covid-19: durant tot el viatge es respectaran les recomanacions de seguretat i protecció prescrites per les autoritats sanitàries

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris


  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies