skip to Main Content

Segona conferència online

Canal Youtube d’Amics del Liceu

Tenint en compte la bona rebuda de la nostra primera conferència virtual, dimecres 20 de maig a les 18h oferim la segona, que tracta el tema següent: Alcione, una obra mestra del Grand Siècle, a càrrec del nostre col·laborador i musicòleg Oriol Pérez Treviño. Com sabeu, Alcione, de Marin Marais, és una de les òperes que el Liceu ens oferia aquesta temporada i que ha estat ajornada a causa del Covid-19. Suposava l’estrena a l’Estat d’aquest títol barroc que arribava de la mà del gran mestre Jordi Savall. Tenint en compte les peculiaritats d’aquesta òpera, els Amics del Liceu no hem volgut perdre l’oportunitat de comentar-la a fons a través de la nostra conferència.

Per tal d’accedir-hi, els socis d’Amics del Liceu rebreu un correu electrònic amb l’enllaç per tal de poder-vos connectar a Zoom i seguir la conferència en directe. Recordeu que si no teniu disponibilitat per seguir la conferència en directe, posteriorment es podrà veure a través del nostre Canal Youtube a continuació us enllacem la conferència:

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies