skip to Main Content

Verona, del 4 al 7 d’agost

El proper mes d’agost, els Amics del Liceu us proposem un viatge al Festival de l’Arena de Verona, un clàssic dels festivals operístics d’estiu a Itàlia, on s’hi representen anualment alguns dels títols més reconeguts del repertori italià en un entorn immillorable: l’amfiteatre romà de l’Arena de Verona.

Enguany, el programa musical inclou Turandot, un dels títols més estimats de G. Puccini, que serà protagonitzat per la soprano Anna Netrebko (Turandot) i el tenor Yusif Eyvanov (Calaf); i dos títols emblemàtics del repertori verdià: Aida, que comptarà amb la presència del tenor Jorge de León (Radamès), i La Traviata, protagonitzada per la soprano Lisette Oropesa (Violetta). Els tres títols comptaran amb escenografies clàssiques de F. Zeffirelli.

A més, completarem el nostre viatge amb diverses visites culturals que tenim en preparació a: Vicenza i Pàdua.

Dijous 4 d’agost
10.30h – Sortida del vol amb destí Milà
12.15h – Hora d’arribada prevista a Milà
Trasllat en autocar fins a l’hotel de Verona
Tarda  lliure
20.45h –  Turandot a l’Arena di Verona

Divendres 5 d’agost
Mati – visita cultural optativa a Pàdua, on visitarem el centre de la ciutat i la famosa Capella Scrovegni pintada al fresc per Giotto , un dels pintors més importants de l’art italià. La sortida es realitzarà en autocar i compta amb un dinar de grup inclòs al restaurant Zairo (consulteu el menú de grup aquí)
Tarda  lliure
20.45h –  Aida a l’Arena di Verona

Dissabte 6 d’agost
Mati – visita cultural optativa a Vicenza, on visitarem el centre de la ciutat i el famós Teatre Olímpic, projectat per l’arquitecte Andrea Palladio, un dels arquitectes més importants de l’art italià. La sortida es realitzarà en autocar i compta amb un dinar de grup inclòs al Restaurant Antico Guelfo (consulteu el menú de grup aquí)
Tarda  lliure
20.45h –  La traviata a l’Arena di Verona

Diumenge 7 d’agost
Mati – trasllat amb autocar fins a l’aeroport de Milà
15.05h – Sortida del vol amb destí Barcelona
16.45h – Hora d’arribada prevista a Barcelona

Hotel
Hotel Giberti****
Via Gian Matteo Giberti 7
37122 Verona
Pàgina web

Preu del viatge
En habitació doble: 2.300€ / persona
En habitació individual: 2.550€

(inclou: bitllets d’avió d’anada i tornada amb maleta facturada, trasllat aeroport-hotel-aeroport, allotjament i esmorzar, entrada a les òperes en categoria Poltronissima Gold, assegurança de cancel·lació i assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu).

*Les visites culturals son opcionals i no estan incloses en el preu del viatge. Properament anunciarem tots els detalls. Tots els horaris es reconfirmaran uns dies abans del viatge.

 

Per a més informació i reserves

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies