skip to Main Content

Sortida al Monestir de Poblet i Montblanc amb calçotada

Dimecres 21 de febrer a les 8.30h 
Monestir de Poblet i Montblanc (sortida d’un dia en autocar)
Punt de Trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)

Preu Amics:  90€
Preu acompanyants no socis: 95€

*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
**Consulteu el menú de calçotada aquí

El proper mes de febrer, els Amics del Liceu us proposem una sortida d’un dia per visitar un conjunt monumental de gran importància: el Monestir de Poblet, una joia arquitectònica situada a la comarca de la Conca de Barberà. Fundat al segle XII per Ramon Berenguer IV, va esdevenir un important centre monàstic de l’Ordre del Cister. A través dels anys, el monestir va experimentar diferents èpoques, des de la seva construcció inicial fins a les modificacions durant el Renaixement i altres períodes. Va jugar un paper destacat en la història catalana i va ser declarat Patrimoni Mundial de la UNESCO. Actualment, el Monestir de Poblet és un testimoni ric de la història monàstica i artística, amb les seves impressionants esglésies, claustres i sepulcres reials, entre els quals trobem Jaume I (el Conqueridor) o Pere III (el Gran).

Continuarem la nostra sortida amb una visita comentada pel centre de Montblanc, una destinació encantadora que combina la seva història medieval amb l’atractiu d’un entorn natural pintoresc, on visitarem el casc antic amb els seus característics carrers empedrats i una muralla medieval que envolta la vila. Durant el nostre passeig, veurem elements tant destacats com el Portal de Sant Jordi,  on segons la tradició catalana Sant Jordi va matar el drac, o l’ Església de Santa Maria, que destaca per la seva grandiositat i alberga diverses obres d’art i retaules.

Completarem la nostra visita amb una calçotada al restaurant El Molí del Mallol, ubicat al centre de Poblet, on gaudirem d’un dinar amb menú de grup que inclou: calçots, graellada de carn, crema catalana, aigua i vins de la zona.

HORARI:
08.20h
 – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)
08.30h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (Avinguda Diagonal 355)
10.30h – Visita comentada al Monestir de Poblet
13.00h – Ruta comentada pel centre de Montblanc
14.30h – Dinar de calçotada al restaurant El Molí del Mallol (menú de calçotada aquí)
19.00h – Hora d’arribada aproximada a Barcelona (Avinguda Diagonal 355)**

**Us recordem que l’autocar no realitzarà parades fora del punt especificat

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies