skip to Main Content

Visita a l’Arxiu Maragall

4 GRUPS:
Dimecres 14 de febrer a les 10h (places exhaurides)
Dimecres 14 de febrer a les 12h (places exhaurides)
NOU GRUP:
 Dimecres 14 de febrer a les 16h
Dimecres 14 de febrer a les 17h (places exhaurides)
Arxiu Maragall (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta, màxim 1 acompanyant
*Imprescindible reserva prèvia, aforament limitat

Aquest mes de febrer, els Amics us proposem una visita comentada a l’Arxiu Maragall, ubicat a l’antiga residència del poeta Joan Maragall (Barcelona, 1860-1911) . Un espai per redescobrir la figura del poeta, on recorrerem les estances de la casa amb explicacions sobre la vida, el pensament i la poesia de Joan Maragall, figura indispensable de l’ambient literari i artístic de la Barcelona de finals del segle XIX i primeria del segle XX. L’arxiu forma part de la Biblioteca de Catalunya, es tracta d’una secció orientada als estudiosos de la figura, la trajectòria i l’obra de l’escriptor i del conjunt del Modernisme. Les dependències de l’Arxiu Maragall són, alhora, casa-museu i estan condicionades per a la realització de visites de diferents habitacions i estances on el popular poeta de la “paraula viva” va passar els darrers dotze anys de la seva vida.

Durant aquesta visita, podrem veure manuscrits autògrafs de l’obra poètica, cartes originals (prop d’un miler), títols originals de la seva obra poètica, la biblioteca pròpia del poeta, estudis biogràfics, diferents edicions de la seva obra (300 peces) i molt més.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies